UJ nawiązuje współpracę z National Chengchi University

5 września Collegium Novum UJ odwiedziła delegacja z National Chengchi University w Tajwanie. Celem wizyty było omówienie przyszłej współpracy tej uczelni z Uniwersytetem Jagiellońskim.

W skład delegacji z tajwańskiego uniwersytetu weszli wiceprezydent ds. współpracy międzynarodowej prof. Mei-Fen Chen, Caroline Ching-Fen Tsai z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej, a także Lika Liu z Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce. Uniwersytet Jagielloński reprezentowali pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek, p.o. kierownik Zakładu Chin Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu dr hab. Ewa Trojnar, koordynator akademicki Centrum Studiów Europejskich UJ dr Agnieszka Sadecka, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Dorota Maciejowska oraz Adriana Hołub-Palonka (DWM).

Na spotkaniu przedyskutowano najważniejsze kwestie dotyczące przyszłej współpracy pomiędzy UJ a National Chengchi University, zwłaszcza w dziedzinie studiów europejskich, zarządzania oraz nauki języka polskiego jako obcego. Początkowo współpraca ta będzie dotyczyć głównie mobilności studenckiej oraz wymiany kadry akademickiej. Pierwsi uczestnicy będą mogli skorzystać z tej możliwości już w przyszłym roku.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim