UJ rozwija współpracę z pekińską uczelnią

29 maja na Uniwersytecie Jagiellońskim gościła delegacja z Beijing Union University (BUU) – chińskiej uczelni z siedzibą w Pekinie. W trakcie wizyty podpisano umowę o wymianie studenckiej na szczeblu wydziałowym.

W skład delegacji weszli prof. Zhou Zhicheng, wiceprzewodniczący Rady Uniwersytetu, prof. Zhao Hui, dyrektor Działu Spraw Studenckich, prof. Zhang Lingna, wicesekretarz ds. Wydziału Zarządzania, prof. Chu Tian, prodziekan Wydziału Nauk Humanistycznych oraz Liu Jing z Działu Wymiany Międzynarodowej i Komunikacji.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzenia Muzeum UJ Collegium Maius. Następnie w Sali Senackiej Collegium Novum delegację przyjął prof. Piotr Laidler z Zespołu ds. Internacjonalizacji UJ. Ze strony Uniwersytetu Jagiellońskiego w spotkaniu udział wzięli również m.in. dziekan Wydziału Filologicznego prof. Elżbieta Górska, prodziekan Wydziału Filologicznego prof. Władysław Witalisz, dyrektor Instytutu Orientalistyki prof. Barabara Michalak-Pikulska, dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych prof. Robert Kłosowicz oraz dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie dr hab. Waldemar Martyniuk.

Głównym punktem spotkania było podpisanie porozumienia o wymianie studenckiej pomiędzy Wydziałem Filologicznym UJ a Beijing Union University (BUU). Umowę sygnowali prof. Elżbieta Górska oraz prof. Zhou Zhicheng. Dalsza część spotkania poświęcona była omówieniu możliwości rozwoju współpracy pekińskiej uczelni z innymi wydziałami Uniwersytetu Jagiellońskiego, których przedstawiciele zaprezentowali możliwe obszary przyszłej współpracy.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim