Wydarzenia kulturalne

uroczystość wydarzenie kulturalne

Powitanie Chińskiego Roku Małpy 2016

01.02.2016
W niedzielę 31 stycznia 2016 roku w Auditorium Maximum przywitaliśmy Chiński Nowy Rok - Rok Małpy. O godzinie 18:00 w auli odbyła się Wielka Gala Noworoczna.
więcej o Powitanie Chińskiego Roku Małpy 2016
„Chwałę Pana wyśpiewajmy" - koncert kolęd w wykonaniu chórów akademickich UJ

„Chwałę Pana wyśpiewajmy" - koncert kolęd w wykonaniu chórów akademickich UJ

15.01.2016
13 stycznia w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius zabrzmiały słowa najstarszych kolęd. Koncert zainaugurowano utworem "Buccinemus in hac die" (Grajmy w tym dniu), najstarszej kolędy polskiego autora – Bartłomieja z Jasła, absolwenta i profesora naszego Uniwersytetu działającego na przełomie XIV i XV wieku.
więcej o „Chwałę Pana wyśpiewajmy" - koncert kolęd w wykonaniu chórów akademickich UJ
Uniwersytecki Koncert Noworoczny w wykonaniu Filharmonii Dowcipu

31.12.2015
Wejście w nowy - 2016 rok, Uniwersytet Jagielloński uczcił tradycyjnym koncertem. 3 stycznia na widowni Auditorium Maximum zasiedli liczni goście, wśród nich także gospodarz wieczoru rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który złożył wszystkim najlepsze życzenia, a liderowi orkiestry, Waldemarowi Malickiemu wręczył na znak pomyślności miniaturę rektorskiego berła.
więcej o Uniwersytecki Koncert Noworoczny w wykonaniu Filharmonii Dowcipu

26.11.2015
Film opowiada o życiu i pracy naukowej wybitnego fizyka jądrowego, profesora Adama Strzałkowskiego. Pierwsza projekcja odbyła się 26 listopada w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Premierowy pokaz filmu "Wygrany los na loterii, rzecz o profesorze Adamie Strzałkowskim"
Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"
wydarzenie kulturalne

Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"

18.11.2015
W środę 18 listopada o godz. 16 odbył się wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów". Wystawa prezentuje spuściznę rękopiśmienną Zofii Stryjeńskiej ofiarowaną w 2014 roku Bibliotece Jagiellońskiej przez spadkobierców tej znakomitej malarki, ilustratorki, graficzki i scenografki.
więcej o Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"