Wydarzenia kulturalne

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę poświęconą Kopernikowi

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę poświęconą Kopernikowi

11.05.2023
Bezcenne starodruki i rękopisy ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej, w tym przede wszystkim niezwykle rzadko pokazywany autograf "De revolutionibus orbium coelestium" Mikołaja Kopernika, oglądać można na otwartej 11 maja wystawie, która zorganizowana została dla uczczenia 550. rocznicy urodzin genialnego astronoma i studenta naszego uniwersytetu.
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę poświęconą Kopernikowi
Cenne manuskrypty ponownie na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej

Cenne manuskrypty ponownie na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej

27.03.2023
Od lat tradycją jest, że w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena organizowana jest w Bibliotece Jagiellońskiej wystawa, na której prezentowane są wyjątkowe autografy muzyczne. 27. edycji wydarzenia muzycznego towarzyszy ekspozycja zatytułowana „Beethoven - między Wschodem a Zachodem”, której wernisaż odbył się 24 marca.
więcej o Cenne manuskrypty ponownie na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej
Muzyka dawna w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius

Muzyka dawna w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius

15.02.2023
Zapraszamy do obejrzenia filmu, na którym zarejestrowano nagrania pieśni renesansowych w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica. Materiał nakrecono w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w czerwcu 2022 roku.
więcej o Muzyka dawna w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius
Twórczość literacka Jana Pawła II. Spotkanie w Bibliotece Jagiellońskiej

08.11.2022
7 listopada 2022 roku w Bibliotece Jagiellońskiej odbyła się promocja krytycznej edycji pism literackich i teologicznych Karola Wojtyły: "Dzieła Literackie i Teatralne", t. 1-3, "Dzieła Teologiczne", t. 1, współorganizowana przez Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
więcej o Twórczość literacka Jana Pawła II. Spotkanie w Bibliotece Jagiellońskiej
W Bibliotece Jagiellońskiej znowu można podziwiać cenne manuskrypty muzyczne

W Bibliotece Jagiellońskiej znowu można podziwiać cenne manuskrypty muzyczne

31.03.2022
Organizowana od lat w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena „wystawa rękopisów muzycznych, pierwodruków i szkiców w Bibliotece Jagiellońskiej zawsze staje się tym pierwszym, symbolicznym akordem festiwalowej symfonii. Muzyczną podróż zaczynamy od wejścia do tajemniczego ogrodu pierwszych kompozytorskich pomysłów rzucanych spontanicznie spontanicznie na kartki papieru, pierwotnych szkiców” – napisała w okolicznościowym liście Elżbieta Penderecka, prezes organizującego festiwal Stowarzyszenia im. Beethovena.
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej znowu można podziwiać cenne manuskrypty muzyczne