Wydarzenia kulturalne

Włochy w obiektywie socjologa

Włochy w obiektywie socjologa

08.03.2019
8 marca w kawiarni „U Pęcherza” w podziemiach Collegium Maius odbył się wernisaż wystawy fotografii profesora Piotra Sztompki pt. „Pocztówki z Włoch”.
więcej o Włochy w obiektywie socjologa
Rękopisy wierszy Wisławy Szymborskiej na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej

Rękopisy wierszy Wisławy Szymborskiej na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej

26.02.2019
25 lutego w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej odbył się wernisaż wystawy "Radość pisania", na której prezentowane są rękopisy wierszy noblistki oraz pierwsze wydania jej tomów poetyckich. Wystawę otworzyli prorektor UJ prof. Stanisław Kistryn, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek oraz wicedyrektor Biblioteki Jagiellońskiej Krzysztof Frankowicz.
więcej o Rękopisy wierszy Wisławy Szymborskiej na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej
Obchody chińskiego Nowego Roku na Uniwersytecie Jagiellońskim

21.01.2019
21 stycznia Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ Instytut Konfucjusza w Krakowie świętowało obchody chińskiego Roku Świni. Wydarzenie to, znane również jako Święto Wiosny, jest jednym z najważniejszych świąt w chińskim kalendarzu. Z tej okazji w Auditorium Maximum UJ zorganizowano uroczystą galę, podczas której wystąpiła grupa operowa z Państwa Środka.
więcej o Obchody chińskiego Nowego Roku na Uniwersytecie Jagiellońskim
Koncertowe rozpoczęcie roku 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

Koncertowe rozpoczęcie roku 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

06.01.2019
Początek nowego roku i rozpoczęcie karnawału społeczność akademicka UJ tradycyjnie świętuje podczas Uniwersyteckiego Koncertu Noworocznego. Tym razem zebrana w Auditorium Maximum UJ publiczność bawiła się przy utworach wybranych i brawurowo wykonanych przez muzyków z Grupy MoCarta i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, którzy wystąpili pod batutą Macieja Niesiołowskiego.
więcej o Koncertowe rozpoczęcie roku 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

18.12.2018
15 grudnia w Auli Collegium Novum UJ odbył się koncert z udziałem włoskiego chóru Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi" oraz Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica.
więcej o Wspólny występ Chóru Akademickiego UJ oraz chóru Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi"