Wydarzenia kulturalne

Krakowski Chór Akademicki UJ świętuje 140-lecie działalności

Krakowski Chór Akademicki UJ świętuje 140-lecie działalności

17.11.2018
Za datę powstania Krakowskiego Chóru Akademickiego przyjmuje się 28 listopada 1878 roku, kiedy podczas "Wieczorku mickiewiczowskiego" wystąpił 46-osobowy chór złożony ze studentów, wykonując "Pieśń filarecką". 140 lat później to wydarzenie jest okazją do świętowania jubileuszu zespołu podczas koncertu galowego w sali Filharmonii Krakowskiej.
więcej o Krakowski Chór Akademicki UJ świętuje 140-lecie działalności
Wernisaż wystawy manuskryptów muzycznych "Beethoven i wielkie rocznice"
wydarzenie kulturalne

Wernisaż wystawy manuskryptów muzycznych "Beethoven i wielkie rocznice"

12.03.2018
Otwarcie wystawy rękopisów muzycznych w Bibliotece Jagiellońskiej stanowi tradycyjne rozpoczęcie odbywającego się od 1997 roku Wielkanocnego Festiwalu Ludwika van Beethovena. Hasłem przewodnim tegorocznej ekspozycji oraz całego wydarzenia muzycznego jest „Beethoven i wielkie rocznice”.
więcej o Wernisaż wystawy manuskryptów muzycznych "Beethoven i wielkie rocznice"
Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny

Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny

22.01.2018
W niedzielę 21 stycznia w kolegiacie św. Anny odbył się koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza.
więcej o Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny
Atomowe Auditorium

Atomowe Auditorium

07.01.2018
Auditorium Maximum UJ nie było dzisiaj odpowiednim miejscem dla tych, którzy czują awersję do dobrej zabawy. Panowały tam bowiem szampańskie humory, choć nikt nie wypił kropli szampana, były balony, trąbki, grzechotki, szarfy … i dużo dzieci, zarówno malutkich, jak i trochę większych.
więcej o Atomowe Auditorium
Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu Camera Jagellonica

Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu Camera Jagellonica

08.12.2017
8 grudnia ogłoszono nazwiska laureatów zorganizowanego po raz pierwszy konkursu fotograficznego Camera Jagellonica adresowanego do studentów, absolwentów oraz pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem konkursu jest zintegrowanie środowiska akademickiego, przybliżenie historii uczelni oraz pokazanie aktualnych przedsięwzięć studentów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu Camera Jagellonica