Wydarzenia kulturalne

kultura

Jagielloński Wieczór Filmowy w Collegium Maius

05.12.2016
30 listopada odbył się kolejny seans z cyklu Jagiellońskich Wieczorów Filmowych organizowanych przez stowarzyszenie All In UJ. Tym razem na miejsce projekcji została wybrana Aula Collegium Maius, gdzie odbyła się projekcja filmu „Absolwent”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o Jagielloński Wieczór Filmowy w Collegium Maius
Wernisaż wystawy "Irlandzki zryw" w Collegium Paderevianum II
kultura

Wernisaż wystawy "Irlandzki zryw" w Collegium Paderevianum II

01.12.2016
W dniach 1–31 grudnia 2016 r. Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt gościć w przestrzeniach Collegium Paderevianum wystawę "Irlandzki zryw" poświęconą powstaniu wielkanocnemu. W oficjalnym otwarciu wystawy wzięli udział Jego Ekscelencja Padraig Francis, Zastępca Ambasadora Irlandii w Polsce oraz prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju.
więcej o Wernisaż wystawy "Irlandzki zryw" w Collegium Paderevianum II
Jubileuszowy koncert Chóru Akademickiego UJ "Camerata Jagellonica"
wydarzenie kulturalne

Jubileuszowy koncert Chóru Akademickiego UJ "Camerata Jagellonica"

31.10.2016
W 2006 roku do istniejącego od 1878 roku męskiego Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego dołączyły: Żeński Chór Akademicki UJ i Chór Akademicki UJ "Camerata Jagellonica", który jest chórem mieszanym. Dziesiątą rocznicę tego wydarzenia uczczono specjalnym koncertem, który odbył się 30 października w Filharmonii Krakowskiej.
więcej o Jubileuszowy koncert Chóru Akademickiego UJ "Camerata Jagellonica"
Piękne książki dla dzieci na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej
wydarzenie kulturalne

Piękne książki dla dzieci na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej

07.10.2016
- Dzieci są wymagającymi odbiorcami, bo czasem nawet jeszcze nie czytelnikami, książek, ponieważ zwracają dużą uwagę na ich piękny kształt edytorski - mówił dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej prof. Zdzisław Pietrzyk, który w towarzystwie dziekan Wydziału Polonistyki UJ prof. Renaty Przybylskiej otworzył 6 października wystawę "Piękne książki, piękne opowieści. Książka dziecięca".
więcej o Piękne książki dla dzieci na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej
Wernisaż wystawy „Kolorowe serce Włoch”

21.09.2016
20 września 2016 o 16:00 w Muzeum UJ Collegium Maius odbył się wernisaż wystawy „Kolorowe serce Włoch”, na której prezentowane są zdjęcia wykonane przez Małgorzatę Kistryn we włoskiej Umbrii.
więcej o Wernisaż wystawy „Kolorowe serce Włoch”