Korowód juwenaliowy przeszedł ulicami Krakowa

W Krakowie od wtorku trwają Juwenalia. W piątek przed południem spod Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana ruszył pochód juwenaliowy. Na Rynek Główny przeszło w nim kilka tysięcy studentów. Tam żacy otrzymali symboliczne klucze do bram miasta od prof. Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa.

Tegoroczne Juwenalia zakończy niedzielny koncert finałowy, który odbędzie się na scenie plenerowej przed Klubem Studenckim Żaczek. Szczegółowy program piątkowych, sobotnich i niedzielnych imprez dostępny jest na stronie juwenalia.krakow.pl. Organizatorami święta żaków są Samorząd Studentów UJ, Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH, Fundacja Studentów i Absolwentów UJ "Bratniak" oraz Fundacja Studentów i Absolwentów AGH "Academica".

Koła naukowe z UJ nagrodzone w konkursie StRuNa

Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc

Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast

Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ