Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20170914

Przywództwo dla rozwoju

Data: 14.09.2017 - 16.09.2017
Miejsce: Dom Gościnny "Przegorzały", ul. Jodłowa 13
Organizator: Instytut Spraw Publicznych UJ
Kontakt: enirdelm@uj.edu.pl
Witryna internetowa: enirdelm.wzks.uj.edu.pl
Przywództwo dla rozwoju

Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na 26. Międzynarodową Konferencją Naukową ENIRDELM. Tematem obrad będzie "Przywództwo dla rozwoju" rozumiane wielopłaszczyznowo jako proces indywidualnego rozwoju człowieka, rozwoju grup i społeczności, jak też rozwoju społecznego w różnych kontekstach.


W ramach konferencji przewidziane są różne formy aktywności. Obok wykładów plenarnych prowadzonych przez zaproszonych wybitnych ekspertów, odbędą się również prezentacje i referaty naukowe, seminaria dla doktorantów, warsztaty, dyskusje panelowe, a także wizyty studyjne w krakowskich placówkach oświatowych.

ENIRDELM (European Network for Research and Development in Educational Leadership and Management) jest jedną z najważniejszych międzynarodowych sieci skupiających badaczy i praktyków zajmujących się zarządzaniem i przywództwem w edukacji. Powstała na początku lat 90. XX wieku i przez ponad 25 lat stanowi platformę wymiany idei i dobrych praktyk w dziedzinie zarządzania szkołami. Do grona jej założycieli i aktywnych działaczy należą najbardziej znani w dziedzinie profesorowie wiodących uniwersytetów większości krajów europejskich, ale także amerykańskich, kanadyjskich, australijskich i chińskich.

Coroczne konferencje organizowane w różnych krajach Europy podejmują najważniejsze tematy istotne z punktu widzenia rozwoju systemów edukacyjnych, są miejscem prezentacji najnowszych badań z zakresu zarządzania i przywództwa edukacyjnego oraz praktycznych rozwiązań w tej dziedzinie. Uczestnikami są wybitni naukowcy z całego świata, doktoranci wchodzący w świat nauki, ale także dyrektorzy szkół, nauczyciele, samorządowcy oraz przedstawiciele stowarzyszeń zrzeszających nauczycieli i dyrektorów szkół.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj