Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20170622

Biegnij na ratunek! Trwają zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Data: 22.06.2017 - 26.08.2017
Biegnij na ratunek! Trwają zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Akcja #biegnij na ratunek wystartowała. Już po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej "N".

26 sierpnia na krakowskich Błoniach odbędzie się 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco. Będzie to nie lada wydarzenie zarówno dla wytrawnych biegaczy, jak również dla ich rodzin i przyjaciół. Wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i biegach dla dzieci. W biegu głównym przeprowadzona zostanie dodatkowa klasyfikacja dla osób związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim. W programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy i atrakcje promujące zdrowy tryb życia.

Zapisy elektroniczne już zostały przez organizatora zamknięte, ale osoby zainteresowane startem będą mogły zgłosić się do biegu w piątek (25 sierpnia) w Biurze Zawodów na Błoniach od godziny 15.30 oraz w sobotę (w dniu biegu) od godziny 7.00.

Honorowy patronat nad biegiem objął rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Ambulans neonatologiczny "N" to specjalna karetka wyposażona w zestaw transportowy - inkubator, respirator, przenośne USG i leki. Zespół ratunkowy, złożony z neonatologa, pielęgniarki neonatologicznej oraz kierowcy-sanitariusza, rozpoczyna leczenie pacjenta natychmiast po dotarciu na miejsce. Dzięki takiemu pojazdowi lekarze wielokrotnie ratują zdrowie i życie najmłodszych pacjentów.

- Transportujemy miesięcznie około 30 najciężej chorych, maleńkich pacjentów z południa Polski. Warunkiem wyjazdu karetki po pacjenta jest techniczna sprawność samochodu, a z tym jest w ostatnim roku gorzej. Ambulans ma 8 lat i przejechał blisko 500 tysięcy kilometrów. Auto coraz więcej czasu spędza w warsztacie zamiast jeździć na ratunek. Zakup nowej karetki z wyposażeniem przekracza możliwości finansowe szpitala, stąd cieszy nas inicjatywa biegu Fundacji Tesco, dzięki której pozyskamy nowy samochód - tłumaczy dr Mateusz Jagła, szef Zespołu Transportowego Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USD w Krakowie.

Nie możesz biec? Wesprzyj zakup karetki dowolną kwotą na konto Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie "O Zdrowie Dziecka", ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków (Bank Pekao SA: 31 1240 4533 1111 0010 6171 7063) dopiskiem "DAROWIZNA KARETKA".

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj