Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20190221

Miesiąc Języka Ojczystego 2019

Data: 21.02.2019 - 21.03.2019
Organizator: Wydział Polonistyki UJ, Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia
Kontakt: miesiacjezykaojczystego@gmail.com
Witryna internetowa: mjo.uj.edu.pl
Miesiąc Języka Ojczystego 2019

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia, organizuje po raz czwarty Miesiąc Języka Ojczystego (MJO). W ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się szereg wydarzeń związanych z językiem polskim - jego odmianami, poprawnością językową itp.).

 

Największą inicjatywą w ramach MJO będzie V Dyktando Krakowskie, które odbędzie się 16 marca 2019 roku. Zostanie ono przeprowadzone w dwóch kategoriach - otwartej i junior (dla osób do 15. roku życia). Oba dyktanda zostaną przeprowadzone jednocześnie, w dwóch aulach Auditorium Maximum UJ.

Transmisję z dyktanda w kategorii otwartej będzie można oglądnąć na stronie internetowej UJ. Początek 16 marca o godz. 10.30.

Uwaga! 25 lutego zakończyła się I tura rejestracji na V Dyktando Krakowskie. Z uwagi na ogromną liczbę zgłoszeń II tura (1-10 marca) naboru uczestników nie odbędzie się. Prosimy osoby, które się zapisały, a nie mogą uczestniczyć w dyktandzie o poinformowanie o tym fakcie organizatorów mailowo, wysyłając wiadomość na adres miesiacjezykaojczystego@gmail.com lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie mjo.uj.edu.pl/kontakt. Umożliwi to zgłoszenie kolejnych chętnych osób.

Nadal można jednak spotkać się z muzycznymi gwiazdami, które w tym roku będą wspierać uczestników V Dyktanda Krakowskiego. Do zdobycia jest 400 darmowych wejściówek na spotkanie autorskie z Anną Wyszkoni, Roksaną Wegiel i Markiem Piekarczykiem, legendarnym wokalistą zespołu TSA. O tym, jak je otrzymać przeczytać można na stronie partnera dyktanda - radia RMF FM.

Podczas tegorocznego MJO nie zabraknie inicjatyw skierowanych bezpośrednio do uczniów. Odbędą się IV ogólnopolski konkurs na reklamę dla szkół podstawowych oraz konkurs na gadkę (zgłoszenia na wszystkie konkursy do 8 marca), a także warsztaty językoznawcze prowadzone przez studentów w małopolskich szkołach. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym będzie XXI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego. Zaplanowano też przedsięwzięcia otwarte, takie jak konferencja „Nasz język ojczysty” i wspólne czytanie Wesela na Wydziale Polonistyki UJ.

Zapraszamy na stronę internetową mjo.uj.edu.pl, na której można znaleźć m.in. pełen program, regulaminy i formularze zgłoszeniowe oraz na Facebooka.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj