Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20190317

Charytatywny koncert dla kardiologii szpitala dziecięcego w Prokocimiu

Data: 17.03.2019
Miejsce: Teatr im. Juliusza Słowackiego, pl. św. Ducha 1
Charytatywny koncert dla kardiologii szpitala dziecięcego w Prokocimiu

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert charytatywny Wielki Rock dla Małych Serc na rzecz Oddziału Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Impreza odbędzie się 17 marca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Gwiazdami wieczoru będą Mateusz Ziółko, który wspiera akcję od samego początku oraz jego goście - Damian Ukeje i Marek Piekarczyk.


Oddział kardiologii szpitala w Prokocimiu liczy 31 łóżek. Leczone są tu dzieci od pierwszego dnia życia do osiągnięcia pełnoletniości. Głównie takie, które cierpią na wrodzone wady serca i układu krwionośnego. To pacjenci wymagający wzmożonej opieki, wielokrotnie operowani, często obarczeni dodatkowo chorobami genetycznymi. - Mamy piękny, świeżo wyremontowany oddział i dobry sprzęt medyczny, ale utrzymanie wysokiego poziomu leczenia wymaga ciągłych inwestycji. Zwłaszcza dlatego, że staramy się podchodzić do małego pacjenta kompleksowo - podkreśla dr Piotr Weryński, kardiolog, kierownik Oddziału kardiologii.

Rocznie na oddziale przebywa około 1000 dzieci. Tamtejsza poradnia udziela ponad 14 tysięcy porad, a zespół kardiologów inwazyjnych wykonuje 440 zabiegów. Obecnie najpilniejszą potrzebą oddziału jest lampa UV do leczenia żółtaczki poporodowej u noworodków. Kardiolodzy potrzebują również analizatora parametrów krytycznych, czyli aparatu, który szybko wykonuje m.in. gazometrię krwi, bada poziom glukozy oraz hematokryt.

- Tego typu aparaty są standardem wyposażenia oddziałów intensywnej terapii. Kardiologię dziecięcą ze względu na swoją specyfikę traktujemy jak oddział wzmożonego nadzoru, gdzie konieczny jest szybki dostęp do badań analitycznych - wyjaśnia dr hab. Maciej Kowalczyk, prezes Fundacji "O Zdrowie Dziecka", współorganizatora akcji.

Wielki Rock dla Małych Serc to akcja zrodzona z wdzięczności za życie małej Zuzi, która urodziła się z połową serca. Jej mama Agnieszka Węgrzynek-Owcarz niestrudzenie od 5 lat organizuje kolejne edycje akcji. W tym czasie udało się zebrać ponad 128 tys. złotych. Pozwoliło to na doposażenie oddziału kardiologicznego w nowy kardiomonitor, defibrylator i pulsoksymetry oraz wykonanie prac remontowo-adaptacyjnych w Pracowni Angiografii. Dodatkowo zakupione zostały narzędzia chirurgiczne dla Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej. Bilety na 5. jubileuszowy koncert "Wielki Rock dla Małych Serc" są już dostępne na stronie Teatru im. Słowackiego w Krakowie w cenie od 60 zł. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego.

Do 31 marca 2019 r. można również przekazać darowizny na konto Fundacji "O Zdrowie Dziecka" ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków, numer rachunku: 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556 (Pekao SA) koniecznie z dopiskiem: "Wielki Rock 2019".

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj