Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20191017

Komunikowanie interdyscyplinarne

Data: 17.10.2019 - 18.10.2019
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. St. Łojasiewicza 4
Organizator: Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ
Witryna internetowa: https://idmiksuj.edu.pl
Komunikowanie interdyscyplinarne

Konferencja z cyklu "Wiedza-komunikacja-działanie". W tym roku organizatorzy zapraszają do interdyscyplinarnej dyskusji o mediach.

We wrześniu 2018 roku przyjęto w Polsce nową klasyfikację dyscyplin, w wyniku której nauki o komunikacji społecznej i mediach współtworzą obecnie badacze dotychczasowych dyscyplin: nauk o mediach, nauk o poznaniu i komunikacji społecznej oraz bibliologii i informatologii. Zagadnienia komunikacji społecznej pozostają także w obszarze zainteresowań innych dyscyplin.

Jak piszą organizatorzy - Nie chcemy ograniczać rozmów do tematów związanych z mediami i dziennikarstwem. Chcemy poszerzać perspektywy badawcze w interdyscyplinarnym gronie. Interesuje nas komunikowanie wiedzy, kształtowanie opinii publicznej i wizerunku, reklama i promocja, edukacja, rozrywka i sztuka, komunikowanie w grupach zawodowych i organizacjach.

Konferencja rozpocznie się od dyskusji panelowej na temat: „Współczesne media są komunikatorem czy kreatorem rzeczywistości społecznej?”.

Poszukiwanie odpowiedzi na tak postawione pytanie mierzy nas z koniecznością redefinicji roli mediów we współczesnych społeczeństwach oraz stawia wobec konieczności konfrontacji społecznej odpowiedzialności zawodu dziennikarza z faktyczną kondycją dziennikarstwa. Znaczącą rolę media odgrywają również w komunikowaniu o i w grupach zawodowych gdyż sposób ich funkcjonowania implikuje upowszechnianie się stereotypów i formowanie się opinii publicznej, zwłaszcza w odniesieniu do zawodów będących poza bezpośrednim zasięgiem poznawczym jednostek.

Obrady konferencji odbędą się w obrębie trzech sesji tematycznych:

  • Media - interdyscyplinarnie
  • Komunikowanie wiedzy
  • Komunikowanie w grupach zawodowych
  • Komunikowanie okiem młodych naukowców

Zaproszenie do wystąpień adresowane jest zarówno do osób, które zechcą opisać i przeanalizować bieżące zjawiska w tych obszarach, jak i chętnych do refleksji nad nowymi fenomenami, dyskursami, technologiami komunikacyjnymi.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj