Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20190530

Akcja "Nie! dla plastiku"

Data: 30.05.2019 - 05.12.2019
Kontakt: niedlaplastiku.kontakt@gmail.com
Witryna internetowa: niedlaplastiku.pl
Akcja

Akcja jest próbą ograniczenia korzystania z produktów jednorazowego użytku wykonanych z różnych tworzyw sztucznych.

Produkty jednokrotnego użytku wykonane z tworzyw sztucznych to jedna z grup odpadów najbardziej zagrażających naszemu zdrowiu i środowisku. W ciągu najbliższych lat, zgodnie z Dyrektywą UE, mają one zostać całkowicie wycofane lub ich ilość ma zostać ograniczona na rynku europejskim.

 

Pomysłodawczynią i koordynatorką akcji "Nie! dla plastiku" jest prof. dr hab. Małgorzata Grodzińska-Jurczak, kierowniczka Zespołu Ochrony Przyrody, Edukacji Środowiskowej Instytutu Nauk o Środowisku UJ.

Akcja ma na celu sprawdzenie czy i w jakich ilościach w lokalach gastronomicznych są używane produkty wykonane z plastiku oraz w jakim stopniu miejsca te są przygotowane do ich eliminacji.

Udział w akcji polega na wypełnieniu skonstruowanej na potrzeby projektu krótkiej anonimowej ankiety, która dostępna jest na stronie projektu www.niedlaplastiku.pl. Na stronie tej znajdziecie Państwo również dodatkowe informacje na temat samego projektu.

Każdy z nas może pomóc i zostać badaczem. Wystarczy wypełnić anonimową ankietę i udostępniać ją innym. Im więcej wypełnionych ankiet, tym pełniejszy obraz użytkowania plastiku.

Inwentaryzacja lokali to pierwszy etap projektu. Zespół badawczy zamierza również podjąć rozmowy z właścicielami, personelem oraz klientami lokali o nadchodzących zmianach, a także o stopniu przygotowania do wprowadzenia zapisów dyrektywy.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj