Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20190923

V edycja Festiwalu KultURO

Data: 23.09.2019 - 28.09.2019
Witryna internetowa: festiwalkulturo.pl
V edycja Festiwalu KultURO

KultURO to jedyne w Polsce, a może i na świecie wydarzenie łączące profilaktykę urologiczną, muzykę i sztukę. Festiwal ma charakter edukacyjny, a jego głównym celem jest promowanie badań profilaktycznych oraz przełamywanie tabu mówienia o chorobach dróg moczowych. Impreza wychodzi daleko poza schemat dyskusji dedykowanych dla środowisk lekarzy-specjalistów, skupiając swoją uwagę na pacjentach.

Pomysłodawcami festiwalu są członkowie zespołu EndoPower - ostro brzmiącej grupy rockowej, w skład której wchodzi trzech profesorów urologii - Piotr Chłosta, Tomasz Szydełko, Marcin Słojewski i dwóch profesjonalnych muzyków: Wojciech Stec i Bartek „Grabb” Gamracy.

W programie tegorocznej edycji, która rozpocznie się już 23 września, znalazły się m.in. Dni Otwarte Kliniki Urologii UJ CM i Specjalistycznego Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie, sesja dedykowana pacjentom urologicznym i ich rodzinom.

Przez cały tydzień trwania festiwalu, realizowanego w ramach międzynarodowej kampanii Urology Week, w godz. od 15.00 do 17.00 zapraszamy na Dni Otwarte w Katedrze i Klinice Urologii Szpitala Uniwersyteckiego (ul. Grzegórzecka 18). Do gości trafią m.in. bezpłatne testy służące do wykrywania specyficznego antygenu prostaty (PSA) towarzyszącemu zmianom chorobowym w obrębie gruczołu krokowego.

PROGRAM FESTIWALU

Natomiast podczas finałowego wieczoru, będącego zwieńczeniem całego tegorocznego święta urologii, wystąpią największe osobowości polskiej sceny muzycznej. Przed festiwalowa publicznością, w solowym projekcie zaprezentuje się znany z formacji TSA - Marek Piekarczyk. Usłyszymy także prawdziwa legendę polskiego jazzu i założyciela Laboratorium Janusza Grzywacza wraz z towarzyszącym mu jazzmanem Markiem Stryszowskim. Do grona występujących dołączy żywiołowa pop-rockowa Immersja, a także grupa Akustyczna OpeRacja, czyli śpiewający i grający przedstawiciele  O/K Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jedną z twarzy projektu jest dr Anna Sowa-Staszczak, pomysłodawczyni akcji charytatywnej Festiwal BLACK or WHITE.

Gospodarzem wieczoru, jak co roku, będzie rockowa grupa EndoPower w profesorskim składzie: Piotra Chłosty, kierownika O/K Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Marcina Słojewskiego, Tomasza Szydełko z towarzyszeniem muzyków Wojciecha Steca i Bartka „Grabb” Gamracy’ego. Zespół zagra utwory z albumów „Skąd ta siła” oraz „Credo”. 

Podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (sala F przy ul. św. Wawrzyńca 15), prowadzona będzie zbiórka charytatywna na rzecz Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator" im. prof. Tadeusza Koszarowskiego.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj