Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20191002

Wystawa "Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach"

Data: 02.10.2019 - 31.12.2019
Miejsce: Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, ul. Gronostajowa 7
Wystawa

Od 2 października w holu głównym Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) oglądać będzie można wystawę "Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach". Ekspozycja została sprowadzona do Krakowa z inicjatywy prof. Józefa Dulaka z Zakładu Biotechnologii Medycznej UJ.

29 plansz prezentowanych na wystawie powstało w nawiązaniu do książki Jarosława Abramowa-Newerlego, która ukazała się w roku 2018 nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego. W jej przygotowanie była zaangażowana Anna Karcz-Bartkowska we współpracy z prof. Ewą Łojkowską, prezes Fundacji Profesora Wacława Szybalskiego.

Wernisaż wystawy odbył się 8 listopada 2018 r. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego i towarzyszył promocji książki Jarosława Abramowa-Newerlego Profesor Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach. Kolejny raz zaprezentowano ją w styczniu br. na Politechnice Gdańskiej, z którą prof. Szybalski związany był po II wojnie światowej, zanim opuścił Polskę i wyjechał do Danii, a potem do USA.

W 2008 roku prof. Wacław Szybalski wraz z dr. Jamesem Watsonem, laureatem nagrody Nobla, odwiedził WBBiB UJ. 4 lata później otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz był gościem poświęconej mu konferencji.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj