Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20191207

Gala finałowa plebiscytu MediaTory

Data: 07.12.2019
Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
Organizator: Stowarzyszenie MediaTory, Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ
Witryna internetowa: www.mediatory.pl
Gala finałowa plebiscytu MediaTory

Już po raz 13. studenci dziennikarstwa wskażą dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym. Poza 42 dziennikarzami o statuetki powalczy 5 zespołów redakcyjnych oraz 4 projekty dziennikarskie. Zwycięzców, których poznamy podczas uroczystej gali finałowej 7 grudnia w Auditorium Maximum UJ, wyłoni ponad 10 tysięcy studentów z 22 polskich uczelni.


- Tegoroczna lista nominacji odzwierciedla ogrom pracy dziennikarzy, którzy z zaangażowaniem dążyli w zeszłym roku do odkrywania prawdy i budowania świadomości ważnych społecznie problemów. Wszystkie nominowane materiały oraz projekty medialne są dowodem na to, że rzetelność i misja niezmiennie pozostają fundamentem dziennikarskiego warsztatu - mówi Paulina Bochenek, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Od ponad 10 lat w ramach Plebiscytu MediaTory najlepszych polskich dziennikarzy wskazują ci, którzy chcą pójść w ich ślady. Doceniają ich w kilku kategoriach: AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, ObserwaTOR, NawigaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. Wśród nominowanych w tym roku znajdziemy między innymi reportaże, tytuły prasowe, programy telewizyjne, audycje radiowe, teksty publicystyczne i projekty tworzone przez zespoły redakcyjne. W wielu przypadkach studenci docenili nie tylko pojedyncze materiały, ale i całą pracę, jaką od września 2018 roku wykonali poszczególni dziennikarze. Na liście nominacji nie zabrakło także materiałów, które odbiły się szerokim echem nie tylko w ogólnopolskich mediach.

Jak co roku najważniejszym wyróżnieniem w plebiscycie jest tytuł otrzymywany w kategorii AuTORytet. Zdobywcy tej nagrody to dziennikarscy mistrzowie, od których studenci chcą i mogą uczyć się najwyższych standardów w swojej profesji. Każdy z głosujących ma możliwość wskazania postaci, której działalność kształtuje jego wizję "dziennikarstwa najwyższej próby". Statuetkę otrzyma osoba o dorobku cieszącym się największym poważaniem głosujących.

Organizatorami 13. Edycji wydarzenia są Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem jest Uniwersytet Jagielloński.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj