Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20200403

Rozpoznać przeszłość w teraźniejszości - niedostrzeżone dziedzictwo

Data: 03.04.2020 - 04.04.2020
Miejsce: Instytut Historii Sztuk UJ, ul. Grodzka 53
Organizator: Akademickie Koło Ochrony Dóbr Kultury UJ
Kontakt: konferencja.dziedzictwo@gmail.com
Rozpoznać przeszłość w teraźniejszości - niedostrzeżone dziedzictwo

Akademickie Koło Studentów Ochrony Dóbr Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na VI Konferencję "Rozpoznać przeszłość w teraźniejszości - niedostrzeżone dziedzictwo". Miejscem 2-dniowych obrad będzie siedziba Instytutu Historii Sztuki UJ przy ulicy Grodzkiej 53 w Krakowie.

- Podczas tegorocznej konferencji chcielibyśmy się skupić na tym, czego na co dzień nie zauważamy, co jest często pomijane w głównych dyskusjach o ochronie dziedzictwa oraz na tym, co bywa ukryte na co dzień albo zostało zapomnienie i zatarte przez kolejne lata istnienia. Tym, co znajduje się na granicach dużych ośrodków kulturowych i turystycznych. W końcu na tym, jakie zagrożenia związane są z dostrzeżeniem dziedzictwa oraz jego promocją. Mamy nadzieję przyjrzeć się sposobom ochrony, dokumentacji i popularyzacji niedostrzeżonego dziedzictwa. Pragniemy, aby referaty uwzględniały także problematykę współczesności: zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, nowoczesnych technologii - informują organizatorzy.

Przy każdej edycji starano się zebrać szeroką grupę osób zaangażowanych w ochronę dziedzictwa oraz prowokować ciekawe, interdyscyplinarne dyskusje. Konferencja cieszy się bardzo pozytywnym przyjęciem przez specjalistów. Co roku wydawana jest publikacja, w której umieszczane są najciekawsze referaty.

Nabór abstraktów potrwa do 2 marca. Zgłoszenie 20-minutowego wystąpienia powinno mieć długość maksymalnie 400 słów oraz zawierać:

  • imię i nazwisko prelegenta,
  • afiliację,
  • stopień naukowy (opcjonalnie),
  • dane kontaktowe (adres e-mail, numer telefonu),
  • 3-5 słów kluczowych.

Abstrakty należy przesyłać na adres konferencja.dziedzictwo@gmail.com, w tytule wpisując "Abstrakt: [Imię i nazwisko, tytuł referatu]". O przyjęciu referatów ich autorzy zostaną powiadomieni drogą mailową do 7 marca. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do merytorycznej oceny oraz selekcji abstraktów. Opłata konferencyjna nie jest przewidziana.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj