Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20200518

Ankieta badająca odczuwanie stresu. Wspólny projekt UJ i UW

Data: 18.05.2020 - 30.05.2020
Organizator: Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji UJ SOWA oraz Centrum Pomocy Psychologicznej UW
Ankieta badająca odczuwanie stresu. Wspólny projekt UJ i UW

Skierowana do nauczycieli akademickich anonimowa ankieta dotyczy odczuwania stresu przez wykładowców i postrzegania przeżywania trudności przez studentów podczas pandemii koronawirusa. Celem ankiety jest sprawdzenie, czy w czasie pandemii studenci doświadczają większego stresu oraz czy sami nauczyciele akademiccy odczuwają bardziej nasilone napięcie.

 

Jest to wspólna inicjatywa jednostek zajmującech się pomocą psychologiczną dla członków społeczności uczelni - Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji Uniwersytetu Jagiellońskiego SOWA oraz Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego. 

Ankieta jest anonimowa i będzie dostępna przez dwa tygodnie. Składa się z 8 pytań zamkniętych oraz dwóch otwartych. Jej wypełnienie zajmuje kilka minut. Odpowiedzi na zadane pytania pomogą inicjatorom ankiety poznać potrzeby społeczności akademickiej w okresie pandemii i lepiej dostosować ofertę pomocy psychologicznej.

Ankietę można wypełnić TUTAJ.

- Nauczyciele akademiccy stoją dziś na pierwszej linii frontu - sami muszą dostosować proces dydaktyczny do sytuacji epidemiologicznej, ale co równie ważne, mają kontakt ze studentami, którzy często odczuwają negatywne skutki obecnej sytuacji. Docierają do nas sygnały o potrzebie wsparcia pracowników dydaktycznych, którzy nierzadko są pierwszymi adresatami "wołania o pomoc" studentów, którzy nie radzą sobie emocjonalnie z obecną rzeczywistością - mówi Jagna Kazienko, kierownik SOWA UJ.

Studenci i pracownicy UJ mogą skorzystać ze wsparcia Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji SOWA UJ przez 6 dni w tygodniu. Ośrodek świadczy swoje usługi zdalnie (telefon, Microsoft Teams), a od 25 maja również stacjonarnie - po wcześniejszym umówieniu spotkania ze specjalistą.

Wszystkie niezbędne informację na temat funkcjonowania SOWA UJ umieszczone są na stronie internetowej www. sowa.uj.edu.pl oraz na FB Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj