Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

styczeń 2021

20210103
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny. Bilety już w sprzedaży

Data: 03.01.2021 - 31.01.2021
Organizator: Uniwersytet Jagielloński, Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie; partner wydarzenia: KBF
Witryna internetowa wydarzenia: https://playkrakow.com/vods/vod.579
Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny. Bilety już w sprzedaży

Uniwersytet Jagielloński, Filharmonia Krakowska oraz KBF zapraszają na wyjątkowy Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny - dostępny od niedzieli 3 stycznia od godz. 18.00 na platformie VOD PLAY KRAKÓW. Koncert, w czasie którego z kompozycjami m.in Straussa, Dvořáka i Bizeta wystąpią Orkiestra symfoniczna Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, będzie dostępny na platformie do 31 stycznia 2021 r.

 

Koncert Noworoczny ma cel charytatywny – jest dedykowany służbom medycznym i pacjentom z dwóch uniwersyteckich szpitali, dla których mijający rok był szczególnym wyzwaniem: Szpitala Dziecięcego i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Cały dochód z biletów zostanie przekazany przez KBF obu placówkom. Bilety-cegiełki będzie można nabyć w cenach: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 150 zł. Umożliwią one dostęp do koncertu na PLAY KRAKÓW przez tydzień od chwili zakupu.

Ich sprzedaż na platformie rozpocznie się 3 stycznia o godz 18.00 i będzie trwała przez cały czas dostępności koncertu na platformie, tj. do 31 stycznia. Gdyby w tym czasie lub już w grudniu ktoś chciał wesprzeć działalność któregoś ze szpitali lub wpłacić większą kwotę niż tę oferowaną w cenie biletów, można to zrobić, dokonując wpłaty bezpośrednio na konta placówek. Dane znajdują się poniżej.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie
numer konta: 85 1130 1150 0012 1143 8620 0006
Prosimy Darczyńców o dopisek w tytule przelewu „NA CELE STATUTOWE SZPITALA”.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
numer konta: 43 1130 1150 0012 1146 4720 0020
Prosimy Darczyńców o dopisek w tytule przelewu „NA CELE STATUTOWE SZPITALA”.

Słuchacze koncertu zostaną przeniesieni w klimaty świąteczno-noworoczne dzięki muzyce skomponowanej przez Josefa i Johanna Straussów, Antonína Dvořáka, Georgesa Bizeta, Fritza Kreislera i Bélę Kovácsa. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: "Nad pięknym modrym Dunajem", uwerturę do operetki "Zemsta nietoperza", "Finale" z Kwartetu smyczkowego F-dur op. 96 Dvořáka oraz "Schön Rosmarin" ze zbioru "Alt-Wiener Tanzweisen" Kreislera.

Dzięki zdalnej formie koncertu widzowie zostaną zaproszeni do kilku wnętrz uniwersyteckich, bowiem utwory zostały nagrane w Auli Collegium Novum UJ, Auli Collegium Maius w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dworze UJ w Modlnicy (Ośrodku Recepcyjno-Konferencyjnym Rektora UJ), w nowoczesnych przestrzeniach Wydziału Chemii na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w szklarni "Victoria" Ogrodu Botanicznego UJ.

Zapraszamy do oglądania, słuchania, wspierania szpitali oraz "odwiedzania" wnętrz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

6 stycznia cała społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma za pomocą wewnętrznego mailingu (niezależnie od wykupionego wcześniej dostępu na platformie PLAY KRAKÓW) nieodpłatnie możliwość obejrzenia Koncertu Noworocznego.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron