Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210726

Konferencja CAMDA 2021

Data: 26.07.2021 - 27.07.2021
Witryna internetowa: www.camda.info/
Konferencja CAMDA 2021

Doroczna konferencja International Conference on Critical Assessment of Massive Data Analysis (CAMDA), która odbędzie się w dniach 26-27 lipca 2021, stanowić będzie okazję do dyskusji na temat nowych technik w dziedzinie bioinformatyki, analizy danych, a także wykorzystaniu statystyki w przetwarzaniu dużych zbiorów danych, łączeniu danych z różnych źródeł oraz wnioskowaniu obliczeniowym.

Czym jest CAMDA?

CAMDA skupia się na jednym z największych wyzwań czasów współczesnych: inteligentnemu wykorzystaniu Big Data w naukach o życiu. Dzięki nowoczesnym technikom wysokoilościowej analizy danych oraz rozszerzającym się zasięgom badań naukowych, efektywna interpretacja dużych zbiorów danych w epoce postgenomicznej stanowi klucz do przełomowych odkryć w obszarze medycyny i biologii. CAMDA zajmuje się popularyzacją projektów, w ramach których dokonano integracji oraz analizy ogromnych zbiorów danych z dziedziny life sciences. Jako konferencja o ugruntowanej pozycji, CAMDA jest rozpoznawana przez ISMB i stanowi jedną z szczególnie ważnych społeczności w ramach tej organizacji.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie konferencji.

Tematyka tegorocznej edycji

W ramach tegorocznej edycji konferencji uczestnicy skupią się na dyskusji wokół czterech głównych grup tematów:

Organizatorzy konferencji zachęcają do dzielenia się i dyskutowania nad wszelkimi zbiorami danych, zarówno związanymi z powyższymi tematami, jak i dotyczącymi innych kwestii. W tym celu można zalogować się na specjalnie stworzone forum.

Organizatorzy

Głównym organizatorem tegorocznej edycji konferencji jest Bioinformatics Research Group z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ pod kierownictwem dr. hab. Inż. Pawła Łabaja, od ponad dziesięciu lat współpracującego przy organizacji konferencji CAMDA. Co więcej, dwie spośród czterech grup tematycznych omawianych podczas konferencji przygotowane zostały w dużej mierze przez członków zespołu z UJ: Witolda Wydmańskiego (The Literature AI for Drug-Induced Liver Injury Challenge) oraz Michała Kowalskiego (Metagenomic Phage Forensics of Anti-Microbial Resistance Challenge).

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj