Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210219

Czas na wiosenną naukę języka chińskiego online

Data: 19.02.2021 - 28.02.2021
Organizator: Instytut Konfucjusza UJ w Krakowie
Kontakt: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl
Czas na wiosenną naukę języka chińskiego online

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza wszystkich na wiosenne kursy języka chińskiego w postaci zajęć online. W semestrze letnim 2020/2021 rozpoczną się one 1 marca i potrwają do końca czerwca. To świetna, nowoczesna metoda uczenia się języka Państwa Środka, która jest wygodna i ekonomiczna, jest też szansą dla osób spoza Krakowa. Zajęcia będą prowadzone w grupach od 6 do 12 osób.


W nadchodzącym semestrze Instytut Konfucjusza w Krakowie planuje uruchomienie dwóch nowych grup dla początkujących:

  • A1 Guotie (poniedziałek i czwartek, 18:30-20:00),
  • A1 Jiaozi (środa i piątek, 18:30-20:00).

Kursy w Instytucie Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie obejmują naukę języka chińskiego mandaryńskiego o profilu ogólnym i konwersatoryjnym. Zajęcia dla osób rozpoczynających przygodę z nauką języka chińskiego (poziomy od A1 do B1.2) prowadzone są przez lektorów chińskich w języku angielskim oraz przez lektorów polskich w proporcji 1:1 (zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektora polskiego, zajmującego się przede wszystkim wyjaśnianiem zagadnień gramatycznych oraz przez native speakera, który koncentruje się na wymowie). Na zajęciach grup od poziomu B1.3 w górę grupy prowadzone są wyłącznie przez lektorów chińskich. Maksymalna ilość osób w grupie wynosi 12, minimalna 6.

Semestr zajęć obejmuje 60 godzin zajęć. Lekcje online odbywają się dwa razy w tygodniu, trwają 90 min. i prowadzone są na przemian przez polskiego lektora tłumaczącego zagadnienia gramatyczne oraz wykorzystanie słownictwa i chińskiego native speakera, który ćwiczy z kursantami wymowę oraz rozumienie ze słuchu.

Zajęcia prowadzone są przez aplikację MS Teams. Po potwierdzeniu otwarcia kursu, Instytut Konfucjusza przesyła zaproszenia do grup oraz instrukcje zakładania konta.

Zakres materiału realizowany na zajęciach opiera się na podręczniku 标准教程 STANDARD COURSE HSK1 oraz dodatkowych materiałach przygotowywanych przez lektorów Instytutu. Kursanci otrzymają materiały do zajęć w wersji elektronicznej.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj