Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210414

Konferencja InterNano Poland 2021

Data: 14.04.2021 - 15.04.2021
Organizator: https://internanopoland.com
Konferencja InterNano Poland 2021

Największa w Polsce konferencja naukowo-biznesowa poświęcona całkowicie tematyce nanotechnologii, a także międzynarodowe forum dla naukowców, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu oraz studentów działających w obszarze nanotechnologii oraz zaawansowanych materiałów.

Konferencja oferuje możliwości prezentacji projektów B+R, a także przedstawienia własnych osiągnięć i podzielenia się wynikami prac przez młodych naukowców przed zaproszonymi gośćmi kształtującymi rozwój nanotechnologii na świecie.

Piąta edycja InterNanoPoland 2021 odbędzie się w formie zdalnej.Przygotowano sesje i panele o tematyce:

  • Grafen i materiały dwuwymiarowe
  • Materiały funkcjonalne
  • Mikro i nanoskopia
  • Nowoczesne materiały kompozytowe
  • Normalizacja w nanofabrykacji
  • Sesja plakatowa: Badania i technologie dla rozwoju przemysłu nanotechnologicznego.

Prowadzącym panel dotyczący grafenu i materiałów dwuwymiarowych będzie dr Piotr Ciochoń z NCPS Solaris.

W trakcie konferencji odbędzie się także panel dyskusyjny “Nanotechnologia a pandemia wirusa SARS-CoV-2” współorganizowany przez Dr. Denisa Koltsova będącego ekspertem i autorytetem w kwestii normalizacji nanotechnologii oraz wystąpienie plenarne Dr. Ziny Cinker, która jest Dyrektorką Generalną firmy AMPT, a do niedawna szefową National Graphene Association. Ponadto przy InterNanoPoland 2021 odbędzie się Forum Nauka Biznes: Nano dla ochrony zdrowia i środowiska organizowane przez Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET oraz Śląski Klaster Nano, których misją jest stworzenie platformy współpracy przedsiębiorców, instytucji naukowych, administracji publicznej i organizacji wsparcia biznesu na rzecz zwiększenia znaczenia nanotechnologii w kształtowaniu przyszłego wymiaru gospodarczego innowacyjnego na Śląsku i w Polsce.

Partnerami i organizatorami są: Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Miasto Katowice i firma Brec.

Do uczestnictwa w konferencji zapraszamy pomysłodawców, przedstawicieli start-upów, studentów, naukowców, przedstawicieli firm prowadzących działania badawczo-rozwojowe i inne organizacje oraz osoby zainteresowane rozwojem technologii.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie: www.internanopoland.com.

Rejestracji można dokonać już dziś.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj