Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210421

IX edycja Forum Seniora

Data: 21.04.2021
Czas rozpoczęcia: 10.00
Miejsce: Online
Organizator: "Dziennik Polski", Uniwersytet Jagielloński, "Gazeta Krakowska"
IX edycja Forum Seniora

Podczas wiosennej edycji wydarzenia wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy m.in. o właściwym nawadnianiu organizmu, diagnostyce i profilaktyce chorób, zdrowej diecie, podstawowych zasadach bezpieczeństwa w codziennym życiu oraz o mediach społecznościowych. Gościem specjalnym forum będzie Anna Dymna.

Forum Seniora to seria ciekawych wykładów, porad ekspertów oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych, które na stałe wpisały się do kalendarza spotkań organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński, redakcję "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego". Ze względu na epidemię koronawirusa i w trosce o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbędzie się w Internecie.

Specjalnie dla uczestników Forum, zaproszeni eksperci przygotowali następujące wykłady i rozmowy:

  • Seniorze dbaj o sen. Z dr Małgorzata Hołda, Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego porozmawiamy o tym, jak ważny jest zdrowy sen i co zrobić, by dobrze się wysypiać.
  • Seniorze, nie daj się oszukać. Podkomisarz Beata Wcisło z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przedstawi elementarne zasady bezpieczeństwa, o których musimy pamiętać w codziennym życiu.
  • Senior w mediach społecznościowych. Daria Jankiewicz - dziennikarka realizująca kampanie reklamowe w social mediach dla największych gazet regionalnych w Polsce opowie m.in. o tym, czy i dlaczego warto być obecnym w mediach społecznościowych, w jaki sposób z nich korzystać, a przede wszystkim, jak robić to bezpiecznie.
  • Senioralne choroby urologiczne. Z prof. dr hab. n. med. Piotrem Chłostą, kierownikiem Katedry i Kliniki Urologii CMUJ, porozmawiamy o diagnostyce i profilaktyce chorób wieku senioralnego.
  • Onkologia w cieniu pandemii. Dr n. med. Marcin Hetnał, dyrektor Medyczny Centrum Radioterapii Amethyst, przedstawi obraz oddziału onkologii i jej pacjentów w trakcie pandemii COVID-19.
  • Seniorze, pij krakowiankę. Z Tadeuszem Bochnia, członkiem Rady Nadzorczej Wodociągi Miasta Krakowa, porozmawiamy o wodzie w naszym mieście oraz wpływie nawodnienia organizmu na nasze zdrowie.
  • Talerz seniora - jak odpowiednim żywieniem poprawiać zdrowie. Mgr Aleksandra Kucharczyk, dietetyk kliniczny z gabinetu dietetycznego FitMyMind, doradzi seniorom, co warto jeść, a co lepiej wykluczyć z codziennego jadłospisu, aby zadbać o zdrowie.
  • Żegiestów: Zapraszamy do uzdrowiska. Naszym gościem będzie Marta Adamczyk - dyrektor marketingu Uzdrowiska Krynica.

Gościem specjalnym Forum będzie Anna Dymna - wybitna aktorka i założycielka fundacji „Mimo wszystko”, która opowie jak nie tracić nadziei, a także skąd czerpać siły i radość życia.


Patronat honorowy nad Forum Seniora objęli: rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz marszałek województwa małopolskiego WItold Kozłowski. Partnerem głównym wydarzenia jest Uniwersytet Jagielloński.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj