Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210414

Trwa akcja "Rowerem do pracy". Dołącz już dziś!

Data: 14.04.2021 - 30.06.2021
Trwa akcja "Rowerem do pracy". Dołącz już dziś!

19 kwietnia rozpocznie się 5. edycja miejskiej kampanii "Rowerem do pracy - czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W akcji po raz kolejny bierze udział Uniwersytet Jagielloński.


Jak poinformował portal krakow.pl, mimo powszechnej dzisiaj pracy zdalnej uwarunkowanej sytuacją epidemiologiczną zgłosiło się już kilkudziesięciu pracodawców czekających na szybki powrót do biur, którym zależy na ekologii w mieście i promocji transportu rowerowego wśród swoich pracowników, a co za tym idzie - zdrowego stylu życia i sprawności fizycznej. Kampania przynosi pożądane efekty. Wyniki ankiety przeprowadzonej na zakończenie poprzedniej edycji wyraźnie pokazują, że zachęciła ona co piątą osobę do rezygnacji z samochodu na rzecz roweru.

W tym roku organizatorzy przygotowali mnóstwo upominków dla aktywnych rowerzystów, w tym m.in. kupony do sklepów sportowych, sieci sklepów drogeryjnych czy spożywczych.

Pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego zainteresowani udziałem w akcji proszeni są o kontakt z Pawłem Moniem, uczelnianym koordynatorem: pawel.mon@uj.edu.pl lub 12 663 38 34. Warunkiem przystąpienia do kampanii jest akceptacja regulaminu.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj