Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210919

Szpital Uniwersytecki zaprasza na bieg Kordian

Data: 19.09.2021
Czas rozpoczęcia: 13.00
Organizator: Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Szpital Uniwersytecki zaprasza na bieg Kordian

Tegoroczna impreza odbędzie się w ramach projektu "Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego". Uczestnicy, ze względów epidemiologicznych, pobiegną w dwóch turach (po maksymalnie 250 osób).

W tym roku na mecie 5-kilometrowego biegu Kordian zostaną rozstawione szpitalne namioty, w których będzie można bezpłatnie wykonać badanie poziomu cholesterolu oraz glukozy, a następnie skonsultować wyniki. Na miejscu będzie można również pobrać specjalną aplikację programu Kordian, która obliczy ryzyko zagrożenia hipercholesterolemią rodzinną.

Bieg jest darmowy, ale obowiązuje limit uczestników - 500 osób. Zaproszenie jest skierowane wyłącznie do osób powyżej 18. roku życia. Zapisy oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie kepasport.pl.

- Każdy z uczestników naszego biegu otrzyma pakiet biegacza, na który składają się: pamiątkowy numer startowy, elektroniczny pomiar czasu (chip zwrotny na mecie), woda, materiały informacyjne, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowe gadżety, w tym m.in. bidon, ręcznik sportowy, krokomierz. Warunkiem odbioru pakietu startowego jest zakrycie nosa i ust, które obowiązuje do momentu startu, jak i po przekroczeniu linii mety. Odbycie imprezy uzależnione jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie Krakowa - informuje Szpital Uniwersytecki.

Podczas biegu jego uczestnicy są ubezpieczeni, a także mają zapewnione zabezpieczenie medyczne.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj