Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210917

Spotkanie z Eliane Brum

Data: 17.09.2021
Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: Księgarnia i Kawiarnia Podróżnicza Bo-no-bo, Mały Rynek 4, Kraków
Organizator: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zakład Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa UJ, Pracownia Studiów Brazylijskich UJ, krakowska Katedra Instytutu Camõesa, Bo-no-bo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza.
Kontakt: agnieszka.andreasik@wuj.pl
Spotkanie z Eliane Brum

Wydawnictwo UJ zaprasza na spotkanie autorskie z brazylijską dziennikarką, finalistką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za książkę "Kolekcjoner porzuconych dusz". W rozmowie o książce, którą poprowadzi Mateusz Chaberski, weźmie udział także tłumacz języka portugalskiego Gabriel Borowski.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc bardzo prosimy o rezerwację bezpłatnych wejściówek pod adresem mailowym: agnieszka.andreasik@wuj.pl.

Osoby bez rezerwacji będą wpuszczane w miarę wolnych miejsc.

Transmisję ze spotkania będzie można śledzić na profilu Wydawnictwa UJ na Facebooku.

Książka "Kolekcjoner porzuconych dusz" Eliane Brum znalazła się wśród 5 najlepszych reportaży wydanych w 2020 roku, wytypowanych przez jury 12. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. 

Zbiór reportaży Eliane Brum, wielokrotnie nagradzanej dziennikarki, przedstawia przejmujący obraz życia w Brazylii, którego próżno szukać w przewodnikach turystycznych. Autorka odwiedza indiańskie i metyskie akuszerki na północnym krańcu puszczy amazońskiej, opowiada o życiu mieszkańców jednej z faweli w São Paulo i śledzi walkę aktywistów społecznych z międzynarodowymi korporacjami o prawa kobiet, środowisko naturalne i dach nad głową.

Kloszard z Porto Alegre, poszukiwacze złota z Belo Monte, matki straconego pokolenia… Kolekcjoner porzuconych dusz to galeria niezwykłych postaci, do których autorka podchodzi z niezwykłą wrażliwością, pokazując świat z ich perspektywy. Jej wysmakowane literacko teksty nie tylko opisują aktualne problemy społeczne, lecz także stanowią prawdziwe ćwiczenie z empatii.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj