Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20211008

Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca UJ "Słowianki"

Data: 08.10.2021 - 14.10.2021
Kontakt: tel.12 637-28-78
Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca UJ "Słowianki"

Nabory prowadzone są do grupy tanecznej (balet), wokalno - tanecznej (chór) i do kapeli (skrzypce, klarnet, trąbka, flet, akordeon, kontrabas, instrumenty perkusyjne, gitara). Przesłuchania do grup tanecznej i wokalno-tanecznej odbędą się 9 października 2021 od godz. 11.00 oraz 14 października od godz. 18.00 w siedzibie Zespołu przy ul. Piastowskiej 26.

 

W celu umówienia się na przesłuchanie należy przyjść osobiście do siedziby ZPiT UJ "Słowianki" przy ul. Piastowskiej 26 (pierwsze piętro) lub skontaktować się z nami telefonicznie (+48) 12 637-28-78.

Kandydaci muszą spełniać następujące wymagania (wymagania odnośnie wzrostu nie dotyczą kandydatów do kapeli):

  • wiek: 17 - 24 lat
  • kobiety - wzrost: 162 - 175 cm ;
  • mężczyźni - wzrost: 172 - 190 cm;
  • predyspozycje artystyczne.

Zajęcia odbywają się w siedzibie zespołu w klimatyzowanych salach. Zajęcia trwają po 2 - 3 godziny, a ich charakter jest inny w każdej sekcji. W pierwszym roku działalności członkowie sekcji baletu i chóru poznają nie tylko podstawowe kroki i figury taneczne, ale także wiele układów tanecznych – polskich i zagranicznych. Członkowie chóru poznają ponadto szeroki repertuar wokalny. Członkowie kapeli mają w „Słowiankach” możliwość doskonalenia swoich umiejętności instrumentalnych i sprawdzenia się w niekiedy nowym gatunku artystycznym.

Bycie częścią zespołu „Słowianek” daje duże możliwości artystycznego rozwoju. Kariera w Zespole często jest bardzo dynamiczna i najbardziej utalentowani już w ciągu pierwszego roku mają szanse uczestniczyć w koncertach krajowych i zagranicznych. Zespół dużo podróżuje i uczestniczy w wielu festiwalach międzynarodowych.

Czołowi tancerze Zespołu mają szanse udziału w ogólnopolskich turniejach i konkursach tańców polskich organizowanych w wielu ośrodkach naszego kraju. Warto wspomnieć, że na wymienionych turniejach członkowie Zespołu Słowianki od kilku lat zajmują wysokie miejsca. W listopadzie 2012 roku grupa tancerzy reprezentująca Zespół Słowianki zdobyła mistrzostwo Polski w konkurencji kar mazurowych.

Doskonała atmosfera panująca w zespole pozwala nie tylko na wspaniałą przygodę z folklorem i poznawanie świata, ale i na zawieranie nowych znajomości, niekiedy na całe życie.

Jeśli lubisz taniec, śpiew, muzykę i szukasz niesamowitej przygody – przyjdź i przekonaj się sam!

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj