Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20211026

Konferencja naukowa "Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat"

Data: 26.10.2021
Czas rozpoczęcia: 9.00
Organizator: Uniwersytet Jagielloński, UJ Collegium Medicum oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie
Witryna internetowa: https://paliatywna.uj.edu.pl
Konferencja naukowa "Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat"

Szósta edycja tego wydarzenia odbędzie się pod hasłem "Samotność u kresu - wyzwania opieki wspierającej w czasie pandemii". Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, konferencja odbędzie się w formie hybrydowej: stacjonarnie w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 oraz on-line za pomocą aplikacji MS Teams. Konferencja ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny.

Konferencja zbiega się w czasie z obchodzonym od kilkunastu lat w połowie października Światowym Dniem Hospicjum i Opieki Paliatywnej. Tym samym wpisuje się w misję edukacyjną uwrażliwiającą społeczeństwo na los ludzi chorych i cierpiących. Dodatkowo, w tym roku, towarzyszy jubileuszowi 40-lecia działalności pierwszego w Polsce Hospicjum, czyli Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie.

Stało się już tradycją, że od 2015 roku, w ramach tego wydarzenia spotykają się w Uniwersytecie Jagiellońskim ludzie dobrej woli, pragnący nieść bezinteresowną pomoc i ulgę w cierpieniu ludziom u kresu życia.

Podczas VI edycji konferencji zostaną omówione tematy, które aktualnie - w okresie pandemii - nabrały nowego znaczenia, a zarazem postawiły nowe wyzwania. Uczestnicy skupią się między innymi na problemach psychologicznych u pacjentów, osamotnieniu w odchodzeniu, roli komunikacji w opiece medycznej, psychologicznej, duchowej, znaczeniu kontaktów pacjenta z rodziną, z bliskimi. Poruszone zostaną tematy związane z pediatryczną opieką paliatywną i nienowotworowymi stanami terminalnymi. 

Prelegenci, reprezentujący rozmaite dziedziny wiedzy i nauki, poprzez wykłady i warsztaty wskażą możliwości i metody pomocy w godnym znoszeniu cierpienia u kresu życia.

Konferencji towarzyszą panele dyskusyjne i warsztaty.

Udział w Konferencji oraz warsztatach (tylko stacjonarnych) wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie paliatywna.uj.edu.pl/formularz.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj