Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220125

FORUM IS UJ: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce

Data: 25.01.2022
Czas rozpoczęcia: 13.30
Organizator: Instytut Socjologii UJ
FORUM IS UJ: HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce

Instytut Socjologii UJ zaprasza na 3. spotkanie w ramach FORUM IS UJ, podczas którego będziemy mogli wysłuchać wystąpienia dr Agaty Dziuban i dr Justyny Struzik "HIVstorie. Żywe polityki HIV/AIDS w Polsce". Badaczki w latach 2016-2019 prowadziły badania nad historiami polityk i aktywizmu HIV/AIDS w Polsce i Europie w ramach projektu "EUROPACH: Disentangling European HIV/AIDS Policies. Activism, Citizenship and Health".

"Trwająca od blisko 2 lat pandemia koronowirusa oraz społeczne, polityczne i ekonomiczne odpowiedzi na nią (rozmaite narzędzia zdrowia publicznego, prawo i oddolne mobilizacje obywatelek i obywateli) prowokują szersze spojrzenie na dziejące się epidemie i sposoby ich przeżywania. W ramach kolejnego spotkania z serii Forum IS UJ chcemy przyjrzeć się historiom polityk HIV/AIDS w Polsce, sposobom doświadczania i negocjowania aktywizmu w polu HIV/AIDS oraz społecznym narracjom o epidemii. Bazując na wywiadach biograficznych z aktywistami i aktywistkami, osobami żyjącymi z HIV, osobami tworzącymi polityki publiczne w zakresie HIV i AIDS, porozmawiamy o tym, jak transformacja ustrojowa ma się do HIV, jak konstruowane były społeczne wyobrażenia wirusa na przestrzeni 3 ostatnich dekad, jak osoby żyjące z HIV nawigują niepewność w zakresie polityki leczenia HIV oraz jak aktywiści i aktywistki (re)definiują swoje relacje z instytucją państwa" - czytamy z zapowiedzi wystąpienia.

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2022 roku w godz. 13.30-14.30 on-line na platformie MsTeams:

Forum IS UJ jest miejscem prezentacji prac badawczych prowadzonych w Instytucie Socjologii UJ. Jego celem jest pobudzenie dyskusji wokół badań prowadzonych w Instytucie, stosowanych podejść metodologicznych jak i perspektyw teoretycznych. To miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń, szukania wspólnych rozwiązań dla dylematów metodologicznych czy praktycznych. Forum jest otwarte dla pracowników IS UJ, osób studiujących oraz wszystkich, którzy chcą dyskutować na temat podejmowanych problemów badawczych. Każde spotkanie to 30-minutowa prezentacja i 30-minutowa dyskusja.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron