Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220910

Uniwersytecki Test Coopera

Data: 10.09.2022
Miejsce: MOS Kraków "Zachód", Plac na Groblach 23
Organizator: Biuro Sportu UJ
Kontakt: biuro.sportu@uj.edu.pl
Uniwersytecki Test Coopera

Test Coopera to próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Określa się ją na podstawie pokonanego dystansu, uwzględniając przy tym wiek i płeć uczestnika.

Pierwszy bieg wystartuje o godzinie 9.00. Kolejne rozpoczynają się w odstępach 15-minutowych, ostatni o godz. 13.30. Biegi odbywają się przy pod warunkiem zgłoszenia się minimum 5 biegaczy.

Rejestracja uczestników odbywa się przed biegiem.

Test Coopera jest próbą wytrzymałościową opracowaną przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegającą na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. W zależności od wieku i płci określa się ją na podstawie pokonanego dystansu. Bieg to jedna z prób wysiłkowych, która pomoże uczestnikom określić swoją aktualną formę.

O tym jak się przygotować do testu oraz jak interpretować jego wyniki można przeczytać na stronie testcoopera.pl/o-tescie.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron