Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20221129

Międzynarodowa konferencja z okazji 200. rocznicy urodzin Ludwika Pasteura

Data: 29.11.2022 - 30.11.2022
Kontakt: office@pasteur2022.com
Witryna internetowa wydarzenia: https://www.pasteur2022.com
Międzynarodowa konferencja z okazji 200. rocznicy urodzin Ludwika Pasteura

Ludwik Pasteur - dzięki pracowitości, niezwykłej intuicji i dociekliwości badawczej - stał się autorem epokowych odkryć w dziedzinie chemii, biologii i medycyny. W związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą urodzin odkrywcy i uczonego, nazywanego „ojcem mikrobiologii” i „dobroczyńcą ludzkości”, w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum.

Konferencja "The last word belongs to microbes - Celebrating the 200th anniversary of the birth of Louis Pasteur", w której będzie uczestniczyć międzynarodowe grono m.in. mikrobiologów, immunologów, biotechnologów oraz lekarzy, stanie się nie tylko okazją do przypomnienia sylwetki jednego z największych umysłów wszech czasów, ale także pozwoli przybliżyć najnowsze osiągnięcia i wyzwania w dziedzinie mikrobiologii.

Wydarzenie to daje okazję do zaprezentowania swoich prac badawczych w formie plakatów i doniesień ustnych. Organizatorzy zapraszają szczególnie młodych badaczy, realizujących ambitne projekty, do czynnego współtworzenia konferencji poprzez przesyłanie streszczeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września br.

Autorzy wybranych streszczeń będą mieli okazję zaprezentować swoje wyniki badań w formie wystąpienia ustnego.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron