Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20221015

Forum Neuronus

Data: 15.10.2022 - 17.10.2022
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
Witryna internetowa wydarzenia: https://neuronusforum.pl
Forum Neuronus

12. edycja konferencji Neuronus 2022 IBRO Neuroscience Forum organizowanej przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Neuronaukowców “NEURONUS” oraz pracowników Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii UJ i Instytutu Psychologii Wydziału Filozoficznego UJ.

​Głównym celem konferencji jest zapewnienie badaczom możliwości do podzielenia się najnowszymi odkryciami, wiedzą i doświadczeniem, a także nawiązywanie cennych kontaktów z naukowcami reprezentującymi różne dziedziny neurobiologii. Spotkamy się zarówno z rozważaniami o neurobiologicznych podstawach miłości, jak i tymi o roli kory wzrokowej u osób niewidomych. Poznamy też wpływ zdrowego stylu życia na inteligencję czy proces starzenia się. W programie wydarzenia znajdziemy cztery bloki tematyczne – Cognitive Neuroscience, Biological Neuroscience, Computational Neuroscience oraz Medical Neuroscience.

W bieżącej edycji, podobnie jak w poprzednich, w konferencji wezmą udział wybitni naukowcy z dziedziny neuronauki m.in.:

  • Lauri Nummenmaa (Turku PET Centre, Finlandia),
  • Florian Engert (Uniwersytet Harvarda, USA),
  • Marina Bedny (Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, USA),
  • Mathias V. Schmidt (Instytut Psychiatrii Maxa Plancka, Niemcy),
  • Suzana Herculano-Houzel (Uniwersytet Vanderbilta, USA),
  • Charles Hillman (Northeastern University, USA),
  • Valery Grinevich (Uniwersytet w Heidelbergu, Niemcy).

W programie konferencji zaplanowano 7 wykładów plenarnych, 21 sympozjów, 3 sesje plakatowe oraz sesję specjalną, dotyczącą astrocytów. Całe wydarzenie odbywa się w języku angielskim.

W dzień poprzedzający konferencję (14 października) odbędą się warsztaty dla młodych naukowców dotyczące analizy danych naukowych, stanowiące niepowtarzalną okazję do zdobycia cennego doświadczenia i poszerzenia umiejętności.

Wszystkich zainteresowanych nie tylko badaniami mózgu, ale i programowaniem, eksploracją danych oraz uczeniem maszynowym, zachęcamy również do zapoznania się z ofertą hackatonu Brainhack 2022 - wydarzenia satelitarnego konferencji, odbywającego się w dniach 21-23 października.

Nabór na biernych uczestników konferencji jest nadal otwarty. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie neuronusforum.pl i dokonać opłaty konferencyjnej.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron