Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

grudzień 2022

20221208
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Promocja najnowszej książki Michała Majchrzaka

Data: 08.12.2022
Czas rozpoczęcia: 17.00
Miejsce: sala konferencyjna Biblioteki Jagiellońskiej, ul. Oleandry 3
Organizator: Biblioteka Jagiellońska przy współpracy Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa
Kontakt: wystawybj@uj.edu.pl
Promocja najnowszej książki Michała Majchrzaka

Biblioteka Jagiellońska zaprasza na promocję książki Michała Majchrzaka "W ciszy i w ciemności. Życie z Zespołem Ushera" oraz spotkanie z jej autorem. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy.

"Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń, bez względu na to, jak nierealne się wydają" - tak powinien brzmieć podtytuł książki Michała Majchrzaka, w której opisuje swoje życie z zespołem Ushera (osoby głuchoniewidomej). Jej przesłanie jest niezwykle inspirujące, motywujące, a treść pozostaje na długo w myślach. Interesująca i dobrze napisana książka, która robi na czytelniku ogromne wrażenie.

"Wyobraź sobie, że ograniczenia ciała nie pozwalają ci na to, o czym marzysz. W przedszkolu, w szkole, na studiach masz ograniczone możliwości wchodzenia w relacje z ludźmi, a twoje dorosłe życie towarzyskie i zawodowe jest pełne ustępstw, na jakie musisz iść, aby normalnie funkcjonować… Dotyczy to wielu osób z niepełnosprawnościami, którzy, jak każdy, chcą żyć po swojemu, w pełni korzystając z dobrodziejstw współczesnego świata. Bohater książki Michał opisuje swoje życie jako osoba głuchoniewidoma, u której stwierdzono zespół Ushera. Michał od dziecka ma głęboki niedosłuch. Na dodatek powoli, lecz nieubłaganie, traci wzrok. Wspomina trudny czas swojego dorastania, dzieli się przemyśleniami i emocjami, opisuje swoją miłość do sportu i to, co dzięki niemu osiągnął. Jego niezwykła opowieść pełna jest wiary w lepsze jutro i walki o każdy dzień – w myśl zasady, że 'chcieć znaczy móc'" - czytamy w opisie wydawcy.

Organizatorzy zapewniają tłumaczy polskiego języka migowego, pętlę indukcyjną i dostępność architektoniczną. W razie potrzeby skorzystania z dodatkowych usług związanych z dostępnością wydarzenia prosimy o zgłoszenie na adres: wystawybj@uj.edu.pl lub pod numerem telefonu 12 663 63 04, 12 663-34-03.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron