Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20230118

Krakowskie Konferencje Naukowe 2023

Data: 18.01.2023 - 03.02.2023
Organizator: Urząd Miasta Krakowa, Polska Akademia Umiejętności
Krakowskie Konferencje Naukowe 2023

Po raz 13. rusza inicjatywa Krakowskie Konferencje Naukowe, która skierowana jest do podmiotów organizujących konferencje naukowe w Krakowie, chcących promować miasto jako ośrodek naukowy. Kwota ogólna przeznaczona na realizację programu w 2023 roku wynosi 250 tys. złotych. Nabór wniosków trwa do 3 lutego br. Zadanie realizowane jest przez Urząd Miasta Krakowa oraz Polską Akademię Umiejętności (PAU).

"Przypominamy, że wydarzenia w ramach Krakowskich Konferencji Naukowych 2023 powinny odbywać się w Krakowie, w formie stacjonarnej lub zdalnej, z wykorzystaniem technologii informatycznych. Czas trwania konferencji powinien wynosić min. 2 dni, dodatkowo zalecamy minimalną liczbę uczestników (100) oraz zasięg międzynarodowy. Jednakże zarówno 'liczba uczestników' czy 'zasięg' nie będą jedynymi czynnikami kwalifikacji. Przy ocenie wniosków pod uwagę będzie brany przede wszystkim 'Cel i tematyka' konferencji, następnie inne wspomniane kryteria" - czytamy w komunikacie PAU.

Ze względów proceduralnych, do programu mogą zostać włączone tylko te konferencje, które odbywać się będą od 1 marca do 10 grudnia 2023 roku .Procedura składania wniosków oraz formularze dostępne są na stronie internetowej Polskiej Akademii Umiejętności.

Projekt Krakowskie Konferencje Naukowe realizowany jest od 2011 roku. W jego ramach marka Kraków promowana jest podczas wybranych konferencji i seminariów organizowanych przez jednostki krakowskiego ośrodka naukowego. Spektrum tematyczne konferencji jest szerokie, choć większość z nich skupia się na rozwoju miasta, innowacyjności, nowych rozwiązaniach technologicznych czy organizacyjnych.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron