Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20230309

Demo Day Innowacji 4.0

Data: 09.03.2023
Czas rozpoczęcia: 10.00
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul Krupnicza 33
Witryna internetowa wydarzenia: https://www.demodayinnowacji.pl/#demoday
<span lang="en">Demo Day</span> Innowacji 4.0

Centra Transferu Technologii pięciu największych krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego wspólnie organizują wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu będzie można zapoznać się z opracowywanymi przez te ośrodki innowacjami.

Wydarzenie, w czasie którego możliwa będzie bezpośrednia rozmowa z twórcami wynalazków rozwijanych przez krakowskie środowisko akademickie jest organizowane już po raz drugi. Poprzednia edycja okazała się bardzo dużym sukcesem i pozwoliła rozpocząć wiele ciekawych wspólnych działań z partnerami biznesowymi, czego rezultatem był dalszy rozwój technologii i wdrożenie nowych produktów na rynek.

Tematyka prezentowanych technologii jest bardzo zróżnicowana: od nowych urządzeń poprzez materiały, żywność funkcjonalną oraz ochronę środowiska naturalnego, aż po nowe terapie i leki. Łączy je to, że wszystkie mają szansę stać się dostępnymi na rynku produktami lub usługami, które odpowiadają na ważne potrzeby i wyzwania. W trakcie spotkania będzie możliwość indywidualnego spotkania z wybranymi zespołami.

Wykład inauguracyjny wygłosi znany polski ekonomista prof. Witold Orłowski.

Mamy nadzieje, że rok 2023 okaże się bardzo efektywny jeśli chodzi o wdrażanie uniwersyteckich technologii na rynek. Zwłaszcza, iż w najbliższym czasie planowane jest duże wsparcie finansowe z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG) w zakresie wdrożeń nowych rozwiązań i współpracy sektora nauki z przedsiębiorstwami. To szansa na to aby, polskie uczelnie i polscy przedsiębiorcy wpłynęli pozytywnie na podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki w Polsce. Innowacyjność stała się kluczem do konkurencyjności na całym świecie, dlatego też mocno wierzymy, iż wspólne działanie biznesu z jednostkami naukowymi przyniesie ogromne korzyści dla każdej ze stron.

W trakcie wydarzenia będzie również możliwość skorzystania z indywidualnych, bezpłatnych  konsultacji z rzecznikami patentowymi z Małopolskiej Izby Rzeczników Patentowych, doradcami podatkowymi z Krajowej Izby Doradców Podatkowych, którzy podpowiedzą jak skorzystać z ulg podatkowych a działalność B+R oraz z ekspertami sieci Enterprise Europe Network, którzy wskażą odpowiednie fundusze na dofinansowanie wdrożeń innowacyjnych rozwiązań i współpracy sektora nauki z przedsiębiorstwami.

Z powodów organizacyjnych osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu proszone są o zarejestrowanie się poprzez formularz  znajdujący się poprzez stronę internetową wydarzenia www.demodayinnowacji.pl/plan-wydarzenia#pw.

Warto przeglądnąć także bazę innowacji na stronie www.demodayinnowacji.pl/baza-innowacji.

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w indywidualnych rozmowach z wybranymi zespołami naukowymi, prosimy o umówienie się na spotkanie poprzez stronę www.demodayinnowacji.pl/plan-wydarzenia#pw.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron