Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

marzec 2023

20230309
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Demo Day Innowacji 4.0

Data: 09.03.2023
Czas rozpoczęcia: 10.00
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul Krupnicza 33
Witryna internetowa wydarzenia: https://www.demodayinnowacji.pl/#demoday
<span lang="en">Demo Day</span> Innowacji 4.0

Centra Transferu Technologii pięciu największych krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego wspólnie organizują wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu będzie można zapoznać się z opracowywanymi przez te ośrodki innowacjami.

Wydarzenie, w czasie którego możliwa będzie bezpośrednia rozmowa z twórcami wynalazków rozwijanych przez krakowskie środowisko akademickie jest organizowane już po raz drugi. Poprzednia edycja okazała się bardzo dużym sukcesem i pozwoliła rozpocząć wiele ciekawych wspólnych działań z partnerami biznesowymi, czego rezultatem był dalszy rozwój technologii i wdrożenie nowych produktów na rynek.

Tematyka prezentowanych technologii jest bardzo zróżnicowana: od nowych urządzeń poprzez materiały, żywność funkcjonalną oraz ochronę środowiska naturalnego, aż po nowe terapie i leki. Łączy je to, że wszystkie mają szansę stać się dostępnymi na rynku produktami lub usługami, które odpowiadają na ważne potrzeby i wyzwania. W trakcie spotkania będzie możliwość indywidualnego spotkania z wybranymi zespołami.

Wykład inauguracyjny wygłosi znany polski ekonomista prof. Witold Orłowski.

Mamy nadzieje, że rok 2023 okaże się bardzo efektywny jeśli chodzi o wdrażanie uniwersyteckich technologii na rynek. Zwłaszcza, iż w najbliższym czasie planowane jest duże wsparcie finansowe z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG) w zakresie wdrożeń nowych rozwiązań i współpracy sektora nauki z przedsiębiorstwami. To szansa na to aby, polskie uczelnie i polscy przedsiębiorcy wpłynęli pozytywnie na podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki w Polsce. Innowacyjność stała się kluczem do konkurencyjności na całym świecie, dlatego też mocno wierzymy, iż wspólne działanie biznesu z jednostkami naukowymi przyniesie ogromne korzyści dla każdej ze stron.

W trakcie wydarzenia będzie również możliwość skorzystania z indywidualnych, bezpłatnych  konsultacji z rzecznikami patentowymi z Małopolskiej Izby Rzeczników Patentowych, doradcami podatkowymi z Krajowej Izby Doradców Podatkowych, którzy podpowiedzą jak skorzystać z ulg podatkowych a działalność B+R oraz z ekspertami sieci Enterprise Europe Network, którzy wskażą odpowiednie fundusze na dofinansowanie wdrożeń innowacyjnych rozwiązań i współpracy sektora nauki z przedsiębiorstwami.

Z powodów organizacyjnych osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu proszone są o zarejestrowanie się poprzez formularz  znajdujący się poprzez stronę internetową wydarzenia www.demodayinnowacji.pl/plan-wydarzenia#pw.

Warto przeglądnąć także bazę innowacji na stronie www.demodayinnowacji.pl/baza-innowacji.

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w indywidualnych rozmowach z wybranymi zespołami naukowymi, prosimy o umówienie się na spotkanie poprzez stronę www.demodayinnowacji.pl/plan-wydarzenia#pw.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron