Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

marzec 2023

20230316
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów "Naukowe Czwartki"

Data: 16.03.2023 - 15.06.2023
Miejsce: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11
Organizator: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Witryna internetowa wydarzenia: https://naukoweczwartki.fais.uj.edu.pl
Cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów "Naukowe Czwartki"

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji "Naukowych Czwartków", którą 16 marca br. rozpocznie dr Grzegorz Stachowski, wygłaszając wykład "Fotometria: jak zmierzyć światło gwiazd".

 


"Podczas prelekcji dowiemy się, jak określamy jasność gwiazd oraz poznamy historyczne i współczesne metody pomiaru jasności. Zobaczymy, jak działają kamery cyfrowe i czym różni się kamera astronomiczna od aparatu cyfrowego. Omówimy również, jakie są potrzebne kalibracje i metody analizy danych do osiągnięcia pożądanego wyniku: pomiaru jasności gwiazdy" - zachęcają organizatorzy.

"Naukowe Czwartki" to cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich. Prelekcje odbywają się raz w miesiącu, w czwartki o godzinie 10.30, na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11. Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron