Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

maj 2023

20230531
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku

Data: 31.05.2023
Organizator: Koło Naukowe Literatury Dawnej UJ
Kontakt: literatura.dawna.uj@gmail.com
Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku

Koło Naukowe Literatury Dawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej „Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku”, która odbędzie się w formie hybrydowej (stacjonarnie i via MS Teams) na Wydziale Polonistyki UJ w Krakowie.

 


Tematem konferencji jest szeroko pojęta europejska literatura dawna i literatura doby staropolskiej. Ogólne zagadnienie "Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku" pozwoli wielu młodym badaczom przedstawić wyniki swoich studiów związanych z przed-oświeceniową literaturą europejską.

Abstrakty wystąpień konferencyjnych prosimy przesyłać do 15 maja 2023 roku na adres: literatura.dawna.uj@gmail.com. Informację o przyjęciu lub odrzuceniu konkretnych propozycji wystąpień prześlemy do 18 maja 2023 roku. Abstrakt wystąpienia powinien zawierać: imię i nazwisko, afiliację akademicką, adres email, streszczenie propozycji wystąpienia, można załączyć bibliografię. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Do udziału w naszej konferencji gorąco zachęcamy wszystkich studentów i doktorantów nauk humanistycznych, którzy interesują się literaturą przed-oświeceniową. Komitet naukowy konferencji będzie złożony z pracowników naukowych Wydziału Polonistyki UJ.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron