Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20230531

Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku

Data: 31.05.2023
Organizator: Koło Naukowe Literatury Dawnej UJ
Kontakt: literatura.dawna.uj@gmail.com
Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku

Koło Naukowe Literatury Dawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej „Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku”, która odbędzie się w formie hybrydowej (stacjonarnie i via MS Teams) na Wydziale Polonistyki UJ w Krakowie.

 


Tematem konferencji jest szeroko pojęta europejska literatura dawna i literatura doby staropolskiej. Ogólne zagadnienie "Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku" pozwoli wielu młodym badaczom przedstawić wyniki swoich studiów związanych z przed-oświeceniową literaturą europejską.

Abstrakty wystąpień konferencyjnych prosimy przesyłać do 15 maja 2023 roku na adres: literatura.dawna.uj@gmail.com. Informację o przyjęciu lub odrzuceniu konkretnych propozycji wystąpień prześlemy do 18 maja 2023 roku. Abstrakt wystąpienia powinien zawierać: imię i nazwisko, afiliację akademicką, adres email, streszczenie propozycji wystąpienia, można załączyć bibliografię. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Do udziału w naszej konferencji gorąco zachęcamy wszystkich studentów i doktorantów nauk humanistycznych, którzy interesują się literaturą przed-oświeceniową. Komitet naukowy konferencji będzie złożony z pracowników naukowych Wydziału Polonistyki UJ.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron