Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20230403

Promocja książki "Dobro i interes w prawie"

Data: 03.04.2023
Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: siedziba Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UJ, Kraków, Rynek Główny 34, II piętro
Organizator: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UJ
Promocja książki "Dobro i interes w prawie"

Redaktorzy i autorzy zapraszają na spotkanie promujące książkę "Dobro i interes w prawie", która ukazała się pod redakcją prof. dr hab. Arkadiusza Sobczyka. Debata odbędzie się z udziałem autorów: Bartosza Biskupa, Łukasza Łaguny, Bartłomieja Bodzińskiego-Guzika, Grzegorza Surmy, Damiana Dobosza, Jakuba Kozłowskiego, Bartosza Wiśniewskiego, Wojciecha Dybki, Michała Baryckiego oraz Viktorii Semenovej.

Książka poświęcona jest niezwykle ciekawej tematyce. Główny przedmiot badań pozostaje zawsze aktualny w rozważaniach nad systemem prawa in genere, przewija się w zasadzie w każdym jego dziale. Ponadto jest to zagadnienie teoretycznoprawne, a więc pierwszorzędne w naukowej dyskusji prawniczej. Takimi właśnie problemami powinna się zajmować nauka prawa, nawet – a może przede wszystkim – w jej dogmatycznych dyscyplinach. Tylko wtedy bowiem można formułować sensowne dla praktyki prawa wnioski. Autorzy osadzili kwestię dobra i interesu w prawie w szerszym kontekście. Mówiąc o nich, nie można bowiem pominąć „wspólnoty” czy "wartości". Co więcej, motyw dobra i interesu w prawie znalazł dodatkowo odbicie w dziedzinie praw człowieka czy dóbr osobistych.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod linkiem forms.office.com/e/nrc6wcc9ia.

"Porta Iuris" to seria wydawnicza programu doktorskiego z zakresu nauk prawnych Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UJ. Prace publikowane w serii są rezultatem badań prowadzonych przez doktorantów w ramach dwuletnich seminariów projektowych koordynowanych przez profesorów Wydziału Prawa i Administracji UJ. Nazwa serii nawiązuje do wejścia doktorantów w świat prawoznawczych badań naukowych jako pełnoprawnych naukowców.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron