Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2023

20230403
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Promocja książki "Dobro i interes w prawie"

Data: 03.04.2023
Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: siedziba Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UJ, Kraków, Rynek Główny 34, II piętro
Organizator: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UJ
Promocja książki "Dobro i interes w prawie"

Redaktorzy i autorzy zapraszają na spotkanie promujące książkę "Dobro i interes w prawie", która ukazała się pod redakcją prof. dr hab. Arkadiusza Sobczyka. Debata odbędzie się z udziałem autorów: Bartosza Biskupa, Łukasza Łaguny, Bartłomieja Bodzińskiego-Guzika, Grzegorza Surmy, Damiana Dobosza, Jakuba Kozłowskiego, Bartosza Wiśniewskiego, Wojciecha Dybki, Michała Baryckiego oraz Viktorii Semenovej.

Książka poświęcona jest niezwykle ciekawej tematyce. Główny przedmiot badań pozostaje zawsze aktualny w rozważaniach nad systemem prawa in genere, przewija się w zasadzie w każdym jego dziale. Ponadto jest to zagadnienie teoretycznoprawne, a więc pierwszorzędne w naukowej dyskusji prawniczej. Takimi właśnie problemami powinna się zajmować nauka prawa, nawet – a może przede wszystkim – w jej dogmatycznych dyscyplinach. Tylko wtedy bowiem można formułować sensowne dla praktyki prawa wnioski. Autorzy osadzili kwestię dobra i interesu w prawie w szerszym kontekście. Mówiąc o nich, nie można bowiem pominąć „wspólnoty” czy "wartości". Co więcej, motyw dobra i interesu w prawie znalazł dodatkowo odbicie w dziedzinie praw człowieka czy dóbr osobistych.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod linkiem forms.office.com/e/nrc6wcc9ia.

"Porta Iuris" to seria wydawnicza programu doktorskiego z zakresu nauk prawnych Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UJ. Prace publikowane w serii są rezultatem badań prowadzonych przez doktorantów w ramach dwuletnich seminariów projektowych koordynowanych przez profesorów Wydziału Prawa i Administracji UJ. Nazwa serii nawiązuje do wejścia doktorantów w świat prawoznawczych badań naukowych jako pełnoprawnych naukowców.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron