Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20230529

Środkowoeuropejski Kongres Biomedyczny

Data: 29.05.2023 - 01.06.2023
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
Organizator: Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN oraz Wydział Lekarski UJ Collegium Medicum
Witryna internetowa wydarzenia: https://cebc.pl
Środkowoeuropejski Kongres Biomedyczny

To już piąta edycja Central European Biomedical Congress. Celem wydarzenia jest popularyzacja najnowszych odkryć i osiągnięć w zakresie nauk farmaceutycznych, nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk biologicznych oraz nauk chemicznych. Organizowane od 2014 roku cykliczne spotkania polskich i zagranicznych naukowców służą też wymianie doświadczeń, pomysłów i nowatorskich rozwiązań.

Hasło tegorocznej brzmi: Future trends in health interventions. W trakcie trzynastu sesji będzie mowa o najnowszych badaniach w obszarze nauk o życiu i medycyny, ze szczególnym naciskiem na innowacyjne metody diagnostyki i terapii chorób ośrodkowego układu nerwowego. Planowane wykłady i sympozja dotyczą badań nad fizjologią i patologią mózgu, nowych metod w immunodiagnostyce i immunoterapii oraz zastosowania bioinformatyki i nanotechnologii w modelowaniu i leczeniu chorób.

Wśród innych poruszanych zagadnień są także m.in. nowe leki przeciwdepresyjne oraz bariera krew-mózg w chorobach mózgu. Zaproszeni eksperci zaprezentują ostatnie osiągnięcia w zakresie zaburzeń neurodegeneracyjnych i psychiatrycznych oraz dystrofii mięśniowej Duchenne’a i jej powikłań. Kongres to również okazja do przedstawienia swoich badań przez młodych naukowców zajmujących się biomedycyną.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron