Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20230404

"Czytaj w klubie!" - spotkanie inauguracyjne

Data: 04.04.2023
Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: Pałac Potockich, Rynek Główny 20
Organizator: Instytut Filologii Klasycznej UJ oraz Pałac Potockich
"Czytaj w klubie!" - spotkanie inauguracyjne

Nowe przedsięwzięcie Instytutu Filologii Klasycznej UJ oraz Pałacu Potockich, w ramach którego odbywać się będą cyklicznie spotkania z miłośnikami słowa oraz dyskusje książkowe. Gościem pierwszego spotkania będzie Radek Rak, autor m.in. "Baśni o wężowym sercu". W krzyżowy ogień pytań wezmą go Aleksandra Klęczar i Krzysztof Bielawski, badacze kultury antycznej, którzy rzucą światło na nieznane dotąd konteksty literackie w twórczości pisarza.

Darmowe wejściówki na spotkanie są do pobrania na stronie: kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/czytaj-w-klubie-spotkanie-z-radkiem-rakiem.

Jak deklarują organizatorzy, celem spotkań "Czytaj w klubie!" jest zainicjowanie debat i dyskusji między wybitnymi i znaczącymi intelektualistami_intelektualistkami, pisarzami_pisarkami i tłumaczami_tłumaczkami, a osobami spoza kręgów akademickich, zainteresowanymi szeroko rozumianą humanistyką. Na warsztat będą brane tylko najlepsze pozycje książkowe, czasami powszechnie znane, a czasami te warte odkrycia. Podczas naszych rozmów chcemy odchodzić od standardowego podziału na publiczność i prelegentów, na ekspertów i słuchaczy czy scenę i widownię. Chcemy stworzyć warunki do otwartej, wspólnej rozmowy wszystkich czytelników i czytelniczek. Pośrednikami i moderatorami w tych spotkaniach będą osoby związane z krakowskim środowiskiem badaczy antyku i literatury. Dyskusje wydarzałyby się niejako na rozdrożu, między trzema przenikającymi się grupami: twórcami i artystami z jednej, odbiorcami i czytelnikami ich twórczości z drugiej, badaczami-humanistami z trzeciej strony. Problematyka dyskusji będzie dotyczyć przede wszystkim zagadnień humanistycznych, a także miejsca i roli humanistyki we współczesnym świecie: roli często niedocenianej, ale niezbędnej i kluczowej.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron