Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

czerwiec 2023

20230606
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Mecz charytatywny studentów UJ i UEK

Data: 06.06.2023
Czas rozpoczęcia: 9.45
Miejsce: Hala 100-lecia KS Cracovia, al. Focha 40
Organizator: Stowarzyszenie All In UJ, Parlament Studencki UEK
Witryna internetowa wydarzenia: //fb.me/e/2yb8jEMy4
Mecz charytatywny studentów UJ i UEK

Przed nami IX edycja Meczu Charytatywnego, podczas którego zbierane będą datki na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie studenckie All In UJ we współpracy z Parlamentem Studenckim Uniwersytetu Ekonomicznego. W tym roku na sportowym polu zmierzą się najlepsi sportowcy z AZS-u Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz AZS-u Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

W gronie dyscyplin, które zdominują to sportowe starcie, znajdą się piłka nożna halowa mężczyzn i siatkówka kobiet. To bez wątpienia zapowiada emocjonujące i zacięte pojedynki, które przyciągną na trybuny liczne grono kibiców. Jednak to nie sportowe rywalizacje są najważniejszym celem tego wydarzenia. Przede wszystkim, celem meczu jest zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, organizację non-profit, która od lat działa na rzecz zwierząt w Krakowie, zapewniając im schronienie, pomoc weterynaryjną oraz poszukując dla nich odpowiednich domów.

Historia meczów charytatywnych organizowanych przez stowarzyszenie All In UJ sięga już 9 lat. Od tamtego czasu, poprzez organizację tych wydarzeń, zebrano ponad 30 tysięcy złotych, które trafiły do takich organizacji jak Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, Fundacja Ronalda McDonalda czy Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. To dowód na to, że młodzież akademicka potrafi skutecznie łączyć pasję sportu z działalnością na rzecz społeczności.

- Wydarzenia takie jak te pokazują prawdziwy duch studencki - połączenie rywalizacji, współpracy, ale przede wszystkim chęci pomocy innym - mówi Olga Modzelewska, przewodnicząca All In UJ.

- Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć, jak nasze drużyny staną do walki z drużynami UEK-u w imię tak szczytnego celu - dodaje Magdalena Grochala, koordynatorka filaru Sport All In UJ.

Wydarzenie to jest doskonałym przykładem, jak sport może łączyć ludzi i służyć społeczności. Jest też dowodem na to, że młodzież akademicka, poprzez swoją aktywność, może przyczynić się do tworzenia lepszego świata. Z pewnością tegoroczna edycja meczu charytatywnego dostarczy wiele emocji i będzie niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

Sport nie tylko kształtuje zdrowy styl życia, ale może być też potężnym narzędziem do czynienia dobra. Jak mówił Nelson Mandela, "Sport ma siłę zmiany świata. Ma siłę inspirowania. Ma siłę jednoczenia ludzi w sposób, jaki niewiele innych rzeczy potrafi." Te słowa zyskują szczególną moc w kontekście naszego meczu charytatywnego. Pojedynek na boisku, choć toczy się pomiędzy rywalami, zjednoczył wszystkich w jednym, szczytnym celu - pomocy potrzebującym. Wspólny kibicowski okrzyk "Z przeciwników zgrany duet, w słusznej sprawie UJ - UEK!" stanowi echo tej idei, podkreślając, że pomimo rywalizacji mamy jeden, wspólny cel.

Stowarzyszenie studenckie All In UJ zaprasza do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu - nie tylko jako kibice, ale także jako darczyńcy. Każda zebrana złotówka to krok naprzód w kierunku poprawy życia tych, którzy najbardziej jej potrzebują. Razem możemy zrobić więcej!

Widok zawartości stron Widok zawartości stron