Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

listopad 2023

20231123
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Wykład prof. Emanuela Kulczyckiego

Data: 23.11.2023
Czas rozpoczęcia: 10.30
Miejsce: sala konferencyjna Biblioteki Jagiellońskiej przy ul. Oleandry 3
Organizator: Biblioteka Jagiellońska
Wykład prof. Emanuela Kulczyckiego

Prof. Emanuel Kulczycki jest ekspertem w dziedzinie ewaluacji nauki oraz teorii komunikacji. Kieruje grupą badawczą Scholarly Communication Research Group w Uniwer­sytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykład poświęcony będzie roli, jaką odgrywają czasopisma drapieżne w komunikacji naukowej.

Wykład podzielony będzie na dwie zasadnicze części. W pierwszej zostaną przedstawione wyniki badań empirycznych dotyczących drapieżnej akademii. Omówione zostaną kluczowe zagadnienia związane z Listą Bealla oraz specyfiką praktyk cytowania artykułów pochodzą­cych z czasopism drapieżnych. Druga część wykładu poświęcona będzie przedstawieniu koncepcji "błędnie umiejscowionych centrów komunikacji naukowej". Na bazie analizy czasopism wydawanych przez wydawnictwo MDPI zostaną zaprezentowane wyzwania geopolityczne stojące przed badaczami, bibliotekarzami oraz decydentami odpowiedzialnymi za kierunki polityki naukowej w instytucjach sektora nauki i szkolnictwa wyższego.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Prosimy jednak o dokonanie rejestracji do dnia 21 listopada z wykorzystaniem załączonego formularza rejestracyjnego.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron