Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

luty 2024

20240221
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Chiński w czterech tonach wiosną. Trwają zapisy na kursy językowe

Data: 21.02.2024 - 28.02.2024
Organizator: Ośrodek "Instytut Konfucjusza w Krakowie"
Kontakt: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl
Witryna internetowa wydarzenia: //instytutkonfucjusza.uj.edu.pl
Chiński w czterech tonach wiosną. Trwają zapisy na kursy językowe

Ośrodek "Instytut Konfucjusza w Krakowie" zaprasza wszystkich na wiosenne kursy języka chińskiego. W semestrze letnim rozpoczną się one 4 marca i potrwają do końca czerwca 2024. Zajęcia będą odbywały się stacjonarnie oraz online.

 

 


W nadchodzącym semestrze Instytut Konfucjusza w Krakowie planuje uruchomienie 2 nowych grup dla początkujących:

  • A1 Jiangyou, online (wtorki i czwartki, 15:00-16:30), prowadzący: Zhou Lei i Inga Ligęcka;
  • A1 Kaoya online (poniedziałki i środy, 11:15-12:45), Liu Chao i Inga Ligęcka.

Kursy online to świetna, nowoczesna metoda uczenia się języka, która jest wygodna i ekonomiczna. Jest też szansą dla osób spoza Krakowa na naukę języka chińskiego na najwyższym poziomie. Zajęcia będą prowadzone w grupach od 6 do 12 osób.

Język chiński dla dorosłych

Kursy w Ośrodku "Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie" obejmują naukę języka chińskiego mandaryńskiego o profilu ogólnym i konwersatoryjnym. Zajęcia dla osób rozpoczynających przygodę z nauką języka chińskiego (poziomy od A1 do B1.2) prowadzone są przez lektorów chińskich w języku angielskim oraz przez lektorów polskich, w proporcji 1:1 (zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektora polskiego, zajmującego się przede wszystkim wyjaśnianiem zagadnień gramatycznych oraz przez native speakera, który koncentruje się na wymowie). Na zajęciach grup od poziomu B1.3 w górę grupy prowadzone są wyłącznie przez lektorów chińskich. Maksymalna ilość osób w grupie online wynosi 12, minimalna - 6. Maksymalna ilość osób w grupie stacjonarnej wynosi 15, minimalna - 8.

Semestr zajęć obejmuje 60 godzin zajęć. Lekcje online odbywają się dwa razy w tygodniu, trwają 90 minut i prowadzone są na przemian przez polskiego lektora tłumaczącego zagadnienia gramatyczne oraz wykorzystanie słownictwa i chińskiego native speakera, który ćwiczy z kursantami wymowę oraz rozumienie ze słuchu.

Zakres materiału realizowany na zajęciach opiera się na podręczniku 标准教程 STANDARD COURSE HSK1 oraz dodatkowych materiałach.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron