Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

październik 2024

20241018
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Konferencji naukowa "Healthy Minds. Zdrowie psychiczne w XXI wieku: teoria, praktyka, promocja"

Data: 18.10.2024 - 19.10.2024
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. prof. St. Łojasiewicza 4
Organizator: Instytut Psychologii Stosowanej UJ
Kontakt: healthyminds@uj.edu.pl
Witryna internetowa wydarzenia: https://healthyminds.confer.uj.edu.pl
Konferencji naukowa "<span lang='en'>Healthy Minds</span>. Zdrowie psychiczne w XXI wieku: teoria, praktyka, promocja"

Konferencja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Jej tematyka będzie skoncentrowana na zdrowiu psychicznym, ujmowanym holistycznie z różnych perspektyw. Wydarzenie zgromadzi wybitnych ekspertów, badaczy i praktyków z dziedziny psychologii, aby wspólnie dyskutować o bieżących wyzwaniach i rozwiązaniach związanych ze zdrowiem psychicznym, a także o tym jak skutecznie promować dobre wzorce zachowań prozdrowotnych.

Obchodzony 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego stanowi globalną inicjatywę mającą na celu podniesienie świadomości dotyczącej zdrowia psychicznego oraz promowanie otwartej dyskusji na temat chorób psychicznych i metod ich leczenia. Ustanowiony przez Federację na Rzecz Zdrowia Psychicznego i promowany przez WHO, jest dziś platformą (rozpoznawaną przez praktyków, naukowców i społeczeństwo) do działań sprzyjających redukcji stygmatyzacji i dyskryminacji osób borykających się z zaburzeniami, a także wspierającą inicjatywy skupione na dobrostanie psychicznym.

Program konferencji przyjmuje kompleksową perspektywę na zdrowie psychiczne, uwzględniającą wpływ czynników biologicznych, psychologicznych i społecznych. Zdrowie psychiczne rozumiane jest jako dobrostan psychiczny, w którym jednostka radzi sobie efektywnie z codziennymi wyzwaniami, utrzymuje zdolność do pracy, uczestniczy w społeczeństwie oraz nawiązuje i utrzymuje satysfakcjonujące relacje interpersonalne. Proponowane tematy prezentacji konferencyjnych obejmują więc kwestie: zdrowia psychicznego w cyklu życia, dobrostanu psychicznego i jego uwarunkowań, skutecznej pomocy psychologicznej, promocji zdrowia psychicznego (w ujęciu społecznym i rozwojowym) oraz projektowanie środowiska sprzyjającego dobrostanowi.

Program konferencji oraz zapisy na stronie: healthyminds.confer.uj.edu.pl.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron