Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

lipiec 2024

20240711
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

"Exploring the Universe" - wykład prof. Mairi Sakellariadou

Data: 11.07.2024
Czas rozpoczęcia: 19.15
Miejsce: WFAIS UJ, ul. Łojasiewicza 11, sala A-1-06
"<span lang='en'>Exploring the Universe</span>" - wykład prof. Mairi Sakellariadou

Zrozumienie Wszechświata jest jedną z największych tajemnic nauki. Nieustannie zadajemy sobie fundamentalne pytania dotyczące ciemnej energii, ekspansji Wszechświata, próbując zgłębić jego działanie. Wykład odbędzie się w ramach konferencji CosmoVerse@Kraków.

CosmoVerse to globalna sieć badaczy pracujących nad rozwikłaniem najgłębszych pytań dotyczących podstawowej natury kosmosu.

Profesor Mairi Sakellariadou pracowała na stanowiskach badawczych na Université Libre de Bruxelles, Université de Tours, Université Pierre and Marie Curie (Paris VI), Universität Zürich, Université de Genève i CERN. Była profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie w Atenach, od 2005 roku jest wykładowcą w King's College London. Profesor Mairi Sakellariadou zajmuje się fizyką teoretyczną i kosmologią, z naciskiem na fizykę wczesnego Wszechświata. Jej badania znajdują się na styku kosmologii, teoretycznej fizyki cząstek elementarnych i teorii grawitacji, testując najbardziej zaawansowane teorie w odniesieniu do mnóstwa danych astrofizycznych, kosmologicznych i fizyki wysokich energii.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron