Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20150520

XV Festiwal Nauki w Krakowie

Data: 20.05.2015 - 23.05.2015
Kontakt: festiwalnauki@up.krakow.pl
XV Festiwal Nauki w Krakowie

Idea Festiwalu zrodziła się na Uniwersytecie Jagiellońskim, podczas przygotowań do obchodów 600-lecia Odnowienia Akademii Krakowskiej

Festiwal Nauki w Krakowie odbędzie się po raz pierwszy pod przewodnictwem organizacyjnym Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Wydarzenia festiwalowe - Festyn Nauki na Rynku Głównym, aktywności sportowe na Krakowskich Błoniach, prezentacje, pokazy, wykłady i wystawy w siedzibach współorganizatorów oraz imprezy towarzyszące odbędą się pod hasłem "Oświeć się!".

Centrum wydarzeń festiwalowych zlokalizowane będzie tradycyjnie na płycie Rynku Głównego w Krakowie, gdzie powstanie "Festiwalowe Miasteczko Naukowe". Odwiedzający będą mieli między innymi możliwość uczestniczenia w pokazach eksperymentów, a także samodzielnego ich przeprowadzania, dyskutowania i rozwiązywania problemów naukowych z pracownikami naukowymi i studentami.

Na Rynku Głównym zlokalizowana zostanie również profesjonalna estrada pod Wieżą Ratuszową. Będzie ona miejscem prezentowania najciekawszych i najbardziej spektakularnych osiągnięć naukowych, a także posłuży ich promocji w formie scenicznego show dla szerszej publiczności. Scena będzie ponadto centrum różnorodnych wydarzeń artystycznych.

Jak co roku, współorganizatorzy Festiwalu Nauki w Krakowie zapewnią uczestnikom wydarzeń festiwalowych moc atrakcji: możliwość zwiedzania laboratoriów i pracowni naukowych, uczestnictwa w wykładach, pokazach, prezentacjach, warsztatach i eksperymentach oraz udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Szczegółowe programy festiwalowe współorganizatorów i instytucji zaproszonych wraz z innymi przydatnymi dla uczestników informacjami oraz interaktywną mapą wydarzeń festiwalowych zostaną opublikowane na stronie internetowej festiwalnauki.krakow.pl.

Pliki do pobrania
pdf
Program Festiwalu Nauki w Krakowie

Widok zawartości stron Widok zawartości stron