Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

uj-popular-articles uj-popular-articles

Popularne wydarzenia

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12 maja Uniwersytet Jagielloński obchodzi swoje święto. Tegoroczne obchody rozpoczną się o godz. 9.00 w Katedrze Wawelskiej, w której na grobach fundatorów naszej uczelni - Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły - złożone zostaną wieńce i kwiaty. Następnie o godz. 11.00 w auli Collegium Novum rozpocznie się uroczyste posiedzenie Senatu UJ, podczas którego tytuł doktora honoris causa UJ odbierze Wiesław Myśliwski.
Liczba wyświetleń : 1142
Wystawa "Liberatura w Bibliotece Jagiellońskiej, dar Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera"

Wystawa "Liberatura w Bibliotece Jagiellońskiej, dar Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera"

Biblioteka Jagiellońska ma przyjemność zaprezentować na obecnej wystawie ponad 120 niezwykłych obiektów z daru, który otrzymała w 2021 roku od Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera. Kolekcja składa się z 521 egzemplarzy, wśród których znajdują się druki zwarte, czasopisma i druki ulotne, będące liberaturą lub jej dotyczące. Wydarzenie odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Liczba wyświetleń : 994
Wystawa poświęcona twórczości fotograficznej Konrada Pollescha

Wystawa poświęcona twórczości fotograficznej Konrada Pollescha

"Konrad Karol Pollesch. 50 lat z Uniwersytetem Jagiellońskim" to najnowsza wystawa online prezentująca twórczość wieloletniego pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, artysty fotografika i wykładowcy akademickiego - Konrada Karola Pollescha.
Liczba wyświetleń : 874
Wielki powrót Juwenaliów

Wielki powrót Juwenaliów

Po trzyletniej przerwie największa studencka impreza roku wraca do Krakowa, by na 6 dni pochłonąć spragnionych zabawy żaków w wirze imprez i muzyki. W dniach 17-22 maja mapa miasta podzieli się na trzy obszary - Strefę Żaczek, Plażę oraz Kwadrat. Klucze do miasta będą wtedy w rękach studentów, którzy symbolicznie odbiorą je od prezydenta Jacka Majchrowskiego na zakończenie Juwenaliowego Korowodu.
Liczba wyświetleń : 807
25. edycja akcji "Pola Nadziei"

25. edycja akcji "Pola Nadziei"

Od 1998 roku, każdej wiosny odbywają się w Krakowie "Pola Nadziei". Żonkilowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum im. św. Łazarza. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Jak dobrze, że jesteś".
Liczba wyświetleń : 500
1. Eco Kongres

1. Eco Kongres

Eco Kongres to pierwsze w Polsce wydarzenie popularnonaukowe, w trakcie którego przedstawiciele z obszarów naukowych, politycznych, biznesowych oraz lifestylowych połączą swoje siły w wyzwaniach związanych z nadchodzącym kryzysem klimatyczno-ekologicznym. To początek długofalowej współpracy mającej na celu propagowanie wiedzy i promowanie ekologicznych rozwiązań zarówno w skali przemysłowej, jak i lokalnej.
Liczba wyświetleń : 430
Wykład profesor Anny Gizy-Poleszczuk

Wykład profesor Anny Gizy-Poleszczuk

Zapraszamy na wykład prof. Anny Gizy-Poleszczuk pt. "Społeczna odpowiedzialność socjologii", który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - serii spotkań on-line z wybitnymi przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie.
Liczba wyświetleń : 386
Konferencja "<span lang="en">WELCOME</span>. Interdyscyplinarne spojrzenie na kryzys migracyjny"

Konferencja "WELCOME. Interdyscyplinarne spojrzenie na kryzys migracyjny"

Konferencji towarzyszy publikacja książki pt. "WELCOME" (wśród autorów tekstów m.in Anda Rottenberg, Zbigniew Mikołejko, Polina Zherebstowa) i wystawa o tym samym tytule. Zaproszeni twórcy, naukowcy, pisarze, teoretycy sztuki poprzez swój komentarz otworzą nowe wątki wspólnej debaty dotyczącej kryzysu migracyjnego, tworząc jednocześnie ważny dokumentem aktualnego czasu. Premiera książki i konferencja odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie.
Liczba wyświetleń : 360
Bój, myśl i szermierka słowa - życie, myśl i twórczość Zygmunta Krasińskiego

Bój, myśl i szermierka słowa - życie, myśl i twórczość Zygmunta Krasińskiego

Sekcja Dziejów Myśli Politycznej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w studencko-doktoranckiej VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Bój myśli i szermierka słowa – życie, myśl i twórczość Zygmunta Krasińskiego", która odbędzie się w Collegium Witkowskiego w Krakowie.
Liczba wyświetleń : 360
XI Forum Seniora

XI Forum Seniora

Wiosenna odsłona wydarzenia dedykowanego nestorom odbędzie się w Internecie. Z wygodnego, domowego fotela będzie można posłuchać wykładów najlepszych ekspertów z Małopolski, którzy opowiedzą m.in. o tym, jak dbać o stawy i kości, a także o najnowszych technikach i metodach pomagających medykom w leczeniu dolegliwości dojrzałego wieku. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Krzysztof Materna.
Liczba wyświetleń : 327

Widok zawartości stron Widok zawartości stron