Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Popularne artykuły Popularne artykuły

Popularne wydarzenia

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Uroczyste rozpoczęcie 660. roku akademickiego w naszej uczelni odbędzie się w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Transmisję z uroczystości można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl.
Liczba wyświetleń: 6190
Małopolska Noc Naukowców 2023

Małopolska Noc Naukowców 2023

Czy nauka jest tylko dla naukowców? Oczywiście, że nie! To może być pasja, własny rozwój, poznawanie świata i wiedza, która bywa bardzo przydatna na co dzień. Jak co roku, w ostatni piątek września zapraszamy na Noc Naukowców do sal i laboratoriów.
Liczba wyświetleń: 1754
Krakowski Salon Maturzystów 2023

Krakowski Salon Maturzystów 2023

Salon Maturzystów to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna, która dociera do uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Tu maturzyści podejmują decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zapraszamy wszystkich przyszłych maturzystów do odwiedzenia stoiska Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas Krakowskiego Salonu Maturzystów 2023.
Liczba wyświetleń: 1616
Konferencja "Okcydent a Orient. Wschodnie inspiracje w świecie Zachodu od starożytności do XX wieku"

Konferencja "Okcydent a Orient. Wschodnie inspiracje w świecie Zachodu od starożytności do XX wieku"

Konferencja poświęcona będzie wpływom jakie Orient i jego kultura wywarły na Świat Zachodni. Jako Orient rozumiemy tu zarówno Bliski Wschód i świat Arabski jak i Azję. Za Świat Zachodni zaś uważać należy Europę z Rosją włącznie, a także obie Ameryki. Zakres epokowy jest szeroki, bowiem zaczyna się od starożytności i sięga wieku XX, z wyłączeniem historii współczesnej (po roku 1989).
Liczba wyświetleń: 1309
Konferencja ECAI 2023 w Krakowie

Konferencja ECAI 2023 w Krakowie

ECAI, czyli European Conference on Artificial Intelligence, to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie sztucznej inteligencji w Europie i na świecie. Konferencja, organizowana od ponad 40 lat przez europejskie stowarzyszenie AI (EurAI), jest miejscem spotkań czołowych naukowców i ekspertów w tej dziedzinie.
Liczba wyświetleń: 946
Finał Światowego Kongresu Kopernikańskiego

Finał Światowego Kongresu Kopernikańskiego

Ostatnia część obchodów Światowego Kongresu Kopernikańskiego kroczącego po Polsce, a także po mapie życia i profesji Mikołaja Kopernika odbędzie się w dniach od 12 do 16 września w Toruniu, gdzie na obrady przyjadą historycy, kulturoznawcy, literaturoznawcy, historycy sztuki, astronomowie i historycy astronomii oraz przedstawiciele nauk medycznych.
Liczba wyświetleń: 761
<span lang="en">12th European Zebrafish Meeting</span>

12th European Zebrafish Meeting

Konferencja skupia szerokie grono światowej sławy badaczy pracujących na modelu danio pręgowanego (ang. zebrafish). Konferencja ma charakter cykliczny, odbywa się co 3 lata. Obecna, 12. edycja, po raz pierwszy zagościła w Polsce. Danio pręgowany jest obecnie, drugim po myszy, najbardziej popularnym organizmem modelowym. Wykorzystuje się go między innymi w badaniach embriologicznych, genetycznych, neurobiologicznych, farmaceutycznych, toksykologicznych i immunologicznych.
Liczba wyświetleń: 728
Ekspercka dyskusja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Ekspercka dyskusja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

"#GrowWise. Zdrowie psychiczne młodzieży" to wydarzenie, które ma na celu promocję zdrowia psychicznego wśród młodzieży, rodziców i kadry pedagogicznej, uświadomienie stanu obecnego oraz możliwości działań w tym zakresie. Miejscem obrad będzie Instytut Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Liczba wyświetleń: 666
"Zobacz, by zrozumieć" - pokazy ciekawej chemii

"Zobacz, by zrozumieć" - pokazy ciekawej chemii

21 września na Wydziale Chemii UJ rozpoczyna się nowa seria pokazów doświadczeń chemicznych "Zobacz, by zrozumieć - pokazy ciekawej chemii" organizowanych przez Fundację Pro Chemia. Pokazy adresowane są do uczniów liceum (klasy 1-4), którzy realizują chemię w zakresie rozszerzonym. W I semestrze pokazy będą się odbywać w czwartki o godzinie 13.30.
Liczba wyświetleń: 640
Winnice we Dworze w Modlnicy UJ

Winnice we Dworze w Modlnicy UJ

W niedzielne południe 30 lipca 2023 roku zapraszamy do odwiedzenia rodzinnego pikniku "Winnice we Dworze w Modlnicy UJ". W programie m.in. zwiedzanie dworu z przewodnikiem, degustacja lokalnych win i produktów spożywczych oraz wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.
Liczba wyświetleń: 638

Widok zawartości stron Widok zawartości stron