Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220205

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Data: 05.02.2022
Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel zaprasza na tradycyjny Uniwersytecki Koncert Noworoczny, podczas którego artyści Opery Krakowskiej wykonają najpiękniejsze arie i duety operetkowe, piosenki z repertuaru Jana Kiepury oraz standardy latynoamerykańskie.

Uniwersyteckie Koncerty Noworoczne od lat są nieodłączną częścią kulturalnego kalendarza Krakowa. W tym roku już po raz czternasty uczcimy nadejście Nowego Roku, oddamy się karnawałowemu szaleństwu i wspólnie posłuchamy wyśmienitej muzyki w Auditorium Maximum UJ. A wszystko to w doborowym towarzystwie artystów Opery Krakowskiej. Wystąpią soliści: Agnieszka Kuk (sopran), Katarzyna Oleś-Blacha (sopran), Tomasz Kuk (tenor) i Adam Szerszeń (baryton) oraz Orkiestra pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Karnawał nie może obejść się bez operetek – skrzących się dowcipem, pełnych tańca i szampańskiej zabawy. Podczas koncertu rozkołyszą nas m.in. słynne arie i duety z "Księżniczki czardasza" Imre Kálmána, "Wiedeńskiej krwi" Johanna Straussa II czy "Krainy uśmiechu" Franza Lehára. Nie zabraknie też dowcipnego "duetu z muchą" z "Orfeusza w piekle"  Jacquesa Offenbacha – jednej z najnowszych pozycji w repertuarze Opery Krakowskiej.

Po utwory z repertuaru legendarnego polskiego tenora sięgnie Tomasz Kuk, tegoroczny zdobywca Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla najlepszego śpiewaka operowego – usłyszymy "Ninon, ach, uśmiechnij się" oraz "Brunetki, blondynki" (w duecie z Adamem Szerszeniem). Wreszcie porzucimy styczniowe mrozy, przenosząc się do Neapolu, Granady i wreszcie Ameryki Łacińskiej – a to za sprawą operowych aranżacji takich standardów jak "Besame mucho", "Siboney" czy "Aquarela do Brasil".

Pracownicy, emeryci i renciści Uniwersytetu Jagiellońskiego mogą zakupić bilety w cenie ulgowej 70 zł dla osoby uprawnionej do dofinansowania. Kwota dofinansowania 70 zł (50% wartości biletu) zostanie ujęta jako przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych za 2022 rok.
Bilety można nabywać od 11 stycznia 2022 roku w Dziale Świadczeń Socjalnych, ul. Straszewskiego 27, pokój nr 5, tel. 663 14 66, w godz. 8.00-14.00.

Sprzedaż biletów ogólnodostępnych:

  • kasa Opery Krakowskiej, ul. Lubicz 48,
  • Filmotechnika, Rynek Główny 9 (Pasaż Bielaka),
  • online na www.galeriateatralna.pl.

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas koncertu.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron