Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220611

Przed nami kolejna edycja konkursu "Eksperyment Łańcuchowy"

Data: 11.06.2022
Organizator: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Kontakt: eksperyment.lancuchowy@uj.edu.pl
Witryna internetowa: https://lancuch.if.uj.edu.pl
Przed nami kolejna edycja konkursu "Eksperyment Łańcuchowy"

Już po raz 8. Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WFAIS UJ) zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie "Eksperyment Łańcuchowy" i podjęcia wyzwania: wraz ze swoją drużyną skonstruujcie urządzenie, które do przetransportowania metalowej kulki wykorzysta jak najwięcej zjawisk fizycznych.

 

Główną ideą konkursu jest zaprojektowanie i zbudowanie urządzenia, które przy wykorzystaniu różnego rodzaju zjawisk i praw fizycznych, przetransportuje metalową kulkę z jednego swojego końca na drugi. Podczas wielkiego finału wszystkie urządzenia zostaną połączone w jeden, kilkakrotnie uruchamiany łańcuch - wszyscy razem przeprowadzimy ‘"Eksperyment łańcuchowy".

"Do udziału w konkursie zapraszamy przedszkolaków, uczniów wszystkich szczebli edukacji, studentów oraz całe rodziny. Prace będą oceniane w trzech głównych kategoriach, biorąc pod uwagę: liczbę wykorzystanych zjawisk fizycznych wraz z umiejętnością ich wyjaśnienia, niezawodność urządzenia oraz kreatywność i estetykę wykonania. W każdej z siedmiu kategorii przyznane zostaną nagrody, dodatkowych zwycięzców wybierze także publiczność" - informuje w komunikacie WFAIS UJ.

Celem konkursu jest nauka praktycznego wykorzystania różnych fizycznych zjawisk poprzez zabawę. Uczestnicy uczą się pracy w grupach, rozwijają szereg kompetencji miękkich, a przy okazji przekonują się, że fizyka wcale nie jest trudna.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 13 kwietnia 2022 r. Następnym krokiem będzie nadesłanie dokumentacji konkursowej (do 8 maja 2022 r.). Wielkie święto nauki, czyli finał tegorocznej edycji, zaplanowano na 11 czerwca 2022 r.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, informacje o patronatach honorowych i sponsorach znajdują się na stronie lancuch.if.uj.edu.pl. Organizatorzy zachęcają również do obserwowania profilu konkursu na Facebooku.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron